مشارکت بالای مردم در انتخابات پیشرفت استان و کشور را به دنبال دارد

به گفته وی؛ دور دوم انتخابات با دور اول هیچ تفاوتی ندارد و همه دست اندرکاران در این دوره هم با همدلی و همراهی پای کار هستند.

به گفته وی؛ اهالی خراسان جنوبی مردمی فهیم، متدین، انقلابی و بصیر هستند.

قناعت ضمن تأکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات، افزود: با مجلس قوی شاهد وحدت بیشتر بین دولت و مجلس خواهیم بود و پروژه ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و در نهایت به نفع استان خواهد بود.منبع

وی تصریح کرد: خراسان جنوبی در برخی شاخص‌ها ممتاز بوده که یکی از آن‌ها حضور مردم در برنامه‌های خاص ملی و مذهبی همانند راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات و یا حمایت از عملیات وعده صادق است.

استاندار با اشاره به عملیات وعده صادق، گفت: مردم به صورت خودجوش به میدان آمدند و از این عملیات غرور آفرین حمایت کردند.

استاندار تصريح کرد: مرحله دوم انتخابات برای ما با مرحله اول هیچ تفاوتی ندارد و همه امکانات و نیروها با همان انرژی و سبک دور اول انتخابات، بکار گرفته شده‌اند.

قناعت با اشاره به گزارش های واصله از فرمانداران شهرستان بیرجند، خوسف و درمیان گفت: در یک فضای آرام شاهد برگزاری انتخابات هستیم و حضور مردم هم تاکنون خوب بوده است.

به گزارش خبرگزاری برنا ازخراسان جنوبی؛ جواد قناعت امروز(٢١ اردیبهشت) در ستاد انتخابات استان در ارتباط زنده تلویزیونی با شبکه خاوران با اشاره به اینکه جلسات انتخابات بطور منظم برگزار شده، اظهار داشت: دوره های آموزشی مورد نیاز برای مجریان انتخاباتی هم برگزار شده است. 

قناعت همچنین با اشاره به حضور جدی، پررنگ و انقلابی مردم در پای صندوق های رأی، گفت: از ابتدای انقلاب شاهد مشارکت جدی مردم پای صندوق های رأی بودیم و 11 اسفند سال قبل هم رتبه دوم کشوری را در مشارکت انتخابات به دست آوردیم و با استانی که اول شد سه دهم درصد فاصله داشیم، این مهم در صورتی حاصل شد که در استان با سرمای شدید و مشکلات یخبندان مواجه بودیم.

بخوانید:  آهنگساز ایرانی نامزد جایزه «هالیوود موزیک ۲۰۲۲» شد

استاندار گفت: کسی که در مرحله دوم رأی می‌آورد برای ما فرقی ندارد لذا هر چه درصد مشارکت بالاتر باشد مجلس قوی تری خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در مرحله دوم انتخابات هم شاهد حضور پررنگ و خوب و مشارکت بالای مردم در پای صندوق های رأی خواهیم بود.