مشارکت مردمی در حفاظت از محیط زیست راهگشای مشکلات است


مشارکت مردمی در حفاظت از محیط زیست راهگشای مشکلات است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: نقش آفرینی بخش خصوصی و مردم در عرصه حفاظت از محیط زیست راهگشای بسیاری از مشکلات و مسائل این حوزه است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ علیرضا مزینانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با تاکید بر اینکه نقش آفرینی بخش خصوصی و مردم در عرصه حفاظت از محیط زیست راهگشای بسیاری از مشکلات و مسائل این حوزه است، اظهار کرد: باید بتوانیم از فرصت همکاری‌ها و تبادلات بین‌المللی در حوزه محیط زیست، ظرفیت بومی و دانش بنیان برای توسعه و ارتقای محیط زیست کشور بیشترین استفاده را ببریم.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال با محوریت شعار سال و شعار راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست کار خود را آغاز کرده است، بیان کرد: این نمایشگاه زمینه‌ای برای ارائه آخرین دستاورد های محیط زیستی در حوزه‌های مختلف است.

مزینانی  با اشاره به سیاست‌های کلی ابلاغی محیط زیست از سوی مقام معظم رهبری افزود: این سیاست‌ ها باعث همگرایی در حوزه محیط زیست می‌شود و به عنوان اسناد بالا دستی و نقشه راه، زمینه مهمی برای دستیابی به توسعه پایدار را فراهم آورده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، بسترسازی برای همکاری‌های بیشتر بین‌المللی در حوزه محیط زیست را یک اولویت دانست و گفت: در نتیجه این ارتباطات بین‌المللی، سرمایه‌گذاری، انتقال فناوری و تبادلات بین‌المللی فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تخریب و آلودگی در حوزه محیط زیست، سال‌های سال اثرگذاری منفی خود را دارد و بسیاری از منابع باید برای بازگشت محیط زیست به حالت اول، هزینه شود.

مزینانی گفت: برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و از بین رفتن منابع باید به موضوع توانمندسازی و فرهنگسازی عمومی در این حوزه نیز بیش از پیش توجه کرد.

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست از ۲۹ آبان تا ۲ آذر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی در حال برگزاری است.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع