مصائب افسران اطلاعاتی میز ایران!

عامل نفوذی نشسته در داخل که تصور کرده اگر کدهایش ملایم‌تر از گزارش‌های همکاران نادیده و ناشناخته فارسی زبانش باشد، رتبه و دریافتی‌ چند صد دلاری‌اش افت می‌کند؛ چهار تا شدید و غلیظ هم روی آنها می‌گذارد و می‌گوید: ای آقا؛ کجای کاری و بی‌خبر هستی؟ تازه کلی‌اش را به شما نگفته‌اند. وضعیت چنین است و چنان است و فقط دو سه تا هُل کوچک می‌خواهد که قال قضیه کنده شود و أنا ضامن!

افسر اطلاعاتی با خود فکر می‌کند کجای کار را اشتباه رفته که اول یا آخر خدمتی در ستاد سرویس باید با پول پرستان سر و کله بزند که به خاطر طمع زندگی آسوده، حتی ملت و وطن خود را معامله کرده‌اند.

مأموران مزبور هم برای اینکه پاکت را اصطلاحاً چاق کنند آسمان و ریسمانی به هم می‌بافند که از دور دل می‌برد و از نزدیک حتی اسپانسر نشسته در پشت میز ایران را هم زهره ترک می‌کند که ای دل غافل! چه خبرهایی هست و ما نمی‌دانیم.

این جماعت دندان‌درد خودمانند. دستی بر چانه و دستی بر قبضه در سایه علی می‌نشینیم که به خود بیایند (شهید حاج قاسم سلیمانی بارها فرمودند این باحجاب است، این بی‌حجاب است، این چپ است، این راست است، همه اینها فرزندان این کشور هستند. پس ما می‌خواهیم چه کسی را حفظ کنیم؟ منافع و امنیت ملی ایران خط قرمزاست). تا متوسل به سلاح جنگی نشده‌اند، ذوالفقار در نیام است و در میدان تحلیل و تبیین خواهیم بود. اما روزی که تیغ علی عریان شود به غلاف نمی‌رود مگر آن که شاخه و ساقه و ریشه اهل فتنه، نفوذ، تزویر و ساکتین را روانه اسفل درک کرده باشد. این نوبت، مصحف به نیزه کردن هم گره از کار معاویه و عمروعاص و سفیانی‌ها بازنخواهد کرد. سرزمین ایران را برای قیام قائم لازم داریم…

بخوانید:  ورود تیم کشتی فرنگی به کرواسی با استقبال سفیر

افسر سرویس بدو بدو به پشت سیستمش می‌رود و شرح کشّافی از علل و عوامل و سناریوها و بالا و پایین و یمین و یسار را داخل گزارش واجد طبقه‌بندی درج می‌کند و می‌فرستد برای بالا. از آن بالا هم برای آن بالاتر. آن بالاتر هم برای بعدی تا برود و برسد به بیخ کار!


مصائب افسران اطلاعاتی میز ایران!

منبع

افسر دایره یا میز مشورتی با همکارانش مشورت می‌کند و به نتیجه می‌رسد که باید این مطالب قابل توجه را با چند مأمور استخدام شده و امتحان پس‌داده در داخل ایران (همان عامل جریان نفوذ و نفاق) تقاطع‌گیری کند.

بخوانید:  "موزه قلعه فلک الافلاک‌ خرم آباد" گذرگاهی برای شناخت فرهنگ باستانی لرستان

 

به گزارش برنا؛ سعید شهرابی‌فراهانی، تحلیلگر مسائل بین الملل در یادداشتی نوشت:  وضعیت بازنمایی شرایط و اخبار روز ایران به شکلی درآمده که سرویس‌های اطلاعاتی سه قلو به مأموران ارزان قیمت فارسی زبان خود سفارش مصاحبه و نوشتن مطالبی را می‌دهند تا در رسانه‌های از پیش هماهنگ شده منتشر شوند، بازخوردش لحاظ شود و نتایجش در ادامه سیر تحلیل و بررسی مورد بهره برداری قرار گیرد.