مصرف گاز خانگی در استان به میزان گاز تولیدی پالایشگاه گاز ایلام رسید


مصرف گاز خانگی در استان به میزان گاز تولیدی پالایشگاه گاز ایلام رسید

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت:با برودت هوا و ورود توده جدید سرما به استان، مصرف گاز خانگی در مناطق مختلف این دیار با میزان تولید گاز در پالایشگاه ایلام برابر شد.

به گزارش خبرگزاری برنا ایلام؛محمود کشاورز افزود:علیرغم اعمال محدودیت های مختلف در مصارف بخش‌های خدماتی و صنعتی استان از جمله کارخانه سیمان، شهرک‌های صنعتی، سایر صنایع پرمصرف و ارادات دولتی، میزان مصرف گاز خانگی در استان به مقدار بی‌سابقه 4.7 میلیون متر‌مکعب در روز رسیده که برابر با میزان گاز تولیدی پالایشگاه ایلام است.

وی اظهار داشت: تا عبور این توده هوای سرد، شرکت گاز استان نیازمند همکاری و همراهی مردم و مشترکین از طریق مدیریت و کاهش مصرف گاز و تنظیم دمای محیط زندگی بین ۲۱-۱۸ درجه سانتیگراد است.

کشاورز تصریح کرد: هم‌اکنون هموطنان در مناطق شمال و شمال شرق کشور دچار کمبود گاز و در مراحل بحرانی قطع گاز قرار دارند و “پویش هر خانه یک اتاق گرم” را راه‌اندازی کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: انتظار می رود مشترکین در اقصی نقاط استان نیز در جهت همراهی با این هموطنان و جلوگیری از قطع گاز این مناطق بدلیل افت فشار در خطوط گاز آنها، با کاهش مصرف و جلوگیری از مصارف غیر ضروری گاز از جمله خاموش کردن سیستم گرمایشی در اتاق های بلا‌استفاده و کاهش دمای موتورخانه‌های خانگی، به تقویت فشار گاز در خطوط و شبکه سراسری گاز کشور کمک کنند.

کشاورز افزود: با توجه به ابلاغ کاهش ساعت کاری ادارات استان توسط استانداری ایلام، کارکنان شرکت گاز استان ضمن تشدید پایش و کنترل مصرف گاز ادارات در ساعات اداری و غیر اداری، با موارد عدم رعایت مصرف گاز از طریق قطع گاز ادارات متخلف و اعلام لیست آنها به استانداری اقدام خواهد نمود.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع