مصری‌ها از ترمیم روابط با ایران استقبال کردند/ در مسئله میانجی‌گری عمانی‌ها پررنگ‌تر ظهر شدند

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

مالکی: مصری‌ها از ترمیم روابط با ایران استقبال کردند/ در مسئله میانجی‌گری عمانی‌ها پررنگ‌تر ظهر شدند

فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درگفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا، درخصوص ترمیم روابط با مصر، بیان داشت: در جلسات و نشست‌های چندجانبه مطرح کردیم که با مصر مشکل نداریم و  و مصر هم با ما مشکل ندارد.

انتهای پیام/

منبع

وی در انتها درباره نتیجه نتیجه مذاکرات،خاطرنشان کرد: اعلام مواضع مثبت ایران اعلام شد و قرار است عمانی‌ها یک سری رایزنی داشته باشند و  یک مکانیزم دارد که باید برطرف شود مثل شرایطی که با عربستان داشتیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به میانجی‌گری عراق و عمان برای از سرگیری روابط ایران و مصر، بیان داشت: در بحث میانجی‌گری عمانی‌ها پررنگ‌تر و با عزم و اراده بیشتر ظاهر شدند البته مقامات عراقی نیز این مسئله را مطرح کردند که از آن استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: در سفر پادشاه عمان به کشورمان و دیدار با رهبرانقلاب در این خصوص صحبت شد و رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند ترمیم روابط با مصر در دستورکار دولت و دستگاه دیپلماسی قرار گیرد و موانع برداشته شود، درمقابل مصری‌ها نیز از این موضوع استقبال کردند؛ درحال حاضر درحال رایزنی و ایجاد فرصتی برای ملاقات وزرای خارجه دو کشور هستیم.

بخوانید:  ورود سامانه بارشی به ایران از ۵ فروردین‌


آیا این خبر مفید بود؟


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به میانجی‌گری عراق و عمان برای از سرگیری روابط ایران و مصر، بیان داشت: در بحث میانجی‌گری عمانی‌ها پررنگ‌تر و با عزم و اراده بیشتر ظاهر شدند البته مقامات عراقی نیز این مسئله را مطرح کردند که از آن استقبال می‌کنیم.