مضرات گیاهخواری برای بانوان در سنین بالا

انتهای پیام/

دکتر دارن گرین وود، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: «این مطالعه فقط بخشی از تصویر گسترده تر از رژیم غذایی و استخوان ها و عضلات سالم در سنین بالاتر است. تحقیقات بیشتری برای بررسی نقش وزن بدن و شناسایی دلایل پیامدهای مختلف در گیاهخواران و گوشت خواران مورد نیاز است.

مضرات گیاهخواری برای بانوان در سنین بالا

منبع

تلویزیون دولتی انگلیس اضافه می‌کند که کارشناسان دانشگاه لیدز می گویند احتمال کمبود مواد مغذی کافی برای سلامت استخوان و ماهیچه در افرادی که فقط از گیاه در رژیم غذایی خود استفاده می‌کنند تا حد زیادی بیشتر از گروهی است که همزمان از گوشت و گیاه استفاده می‌کنند. پژوهشگران این تحقیق گروهی از زنان 35 تا 69 ساله را برای ارزیابی ارتباط بین سلامتی و رژیم غذایی مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند، طی دورۀ 20 سالۀ این مطالعه، 822 (3%) نفر از این بانوان دچار شکستگی لگن شدند. 

 

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا؛ نتایج یک مطالعۀ جدید نشان می‌دهد، بانوانی که گوشت مصرف نمی‌کنند در سنین بالا در معرض خطر جدی شکستگی لگن قرار دارند. محققان در این تحقیق 26000 زن را برای مدت 20 سال زیر نظر داشتند، نتایج پژوهش‌های آن‌ها حاکی از این بود که بانوان وقتی پروتین‌های گوشتی را کاملاً از رژیم غذایی خود کنار می‌گذارند به میزان یک سوم بیشتر از کسانی که این کار را نمی‌کنند، در معرض شکستگی استخوان لگن به خصوص در سنین بالا هستند.