مضرات گیاهخواری برای بانوان در سنین بالا

وی می‌افزاید که رژیم های گیاهخواری اغلب مواد مغذی کمتری مانند پروتئین و کلسیم دریافت می‌کنند؛ چرا که این مواد در مواد گوشتی اغلب از گیاهان بیشتر است. دریافت کم این مواد مغذی می تواند منجر به کاهش تراکم استخوان و توده عضلانی شود که سبب رشد احتمال شکستگی استخوان لگن در سنین بالا می‌شود.

خبرنگار: زهرا وجدانی

منبع پروفسور جانت کید، یکی از نویسندگان این مقاله نیز اضافه می‌کند که این تحقیق “گامی مهم” در درک خطر بالقوه رژیم های غذایی گیاهی است که امکان دارد در دراز مدت ایجاد شوند همچنین پاسخی است به نحوۀ کاهش احتمال بروز چنین مشکلاتی که سلامتی انسان در سنین بالا را تهدید می‌کند.

|

مضرات گیاهخواری برای بانوان در سنین بالا

تلویزیون دولتی انگلیس اضافه می‌کند که کارشناسان دانشگاه لیدز می گویند احتمال کمبود مواد مغذی کافی برای سلامت استخوان و ماهیچه در افرادی که فقط از گیاه در رژیم غذایی خود استفاده می‌کنند تا حد زیادی بیشتر از گروهی است که همزمان از گوشت و گیاه استفاده می‌کنند. پژوهشگران این تحقیق گروهی از زنان 35 تا 69 ساله را برای ارزیابی ارتباط بین سلامتی و رژیم غذایی مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند، طی دورۀ 20 سالۀ این مطالعه، 822 (3%) نفر از این بانوان دچار شکستگی لگن شدند. 

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا؛ نتایج یک مطالعۀ جدید نشان می‌دهد، بانوانی که گوشت مصرف نمی‌کنند در سنین بالا در معرض خطر جدی شکستگی لگن قرار دارند. محققان در این تحقیق 26000 زن را برای مدت 20 سال زیر نظر داشتند، نتایج پژوهش‌های آن‌ها حاکی از این بود که بانوان وقتی پروتین‌های گوشتی را کاملاً از رژیم غذایی خود کنار می‌گذارند به میزان یک سوم بیشتر از کسانی که این کار را نمی‌کنند، در معرض شکستگی استخوان لگن به خصوص در سنین بالا هستند.

نتایج یک مطالعۀ جدید نشان می‌دهد، بانوانی که گوشت مصرف نمی‌کنند در سنین بالا در معرض خطر جدی شکستگی لگن قرار دارند