مطالعه یکی از راه‌های مهم آگاهی است / والدین همپای فرزندان خود کتاب بخوانند

افرازه شهاوند نقش خانواده در افزایش سرانه مطالعه را تاثیرگذار دانست و اضافه کرد: متأسفانه نبود مطالعه در بین والدین، آسیب‌های جدی بر پیکره جامعه در بین نسل نوجوان و جوان وارد کرده و بخش قابل توجهی از والدین از سواد لازم در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی برخوردار نیستند و ضرورت دارد که والدین نقش آفرینی کنند و همپای فرزندان خود کتاب بخوانند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با بیان اینکه ایمه نیز بین انسان‌های بافضیلت، دانش و عالم فرق گذاشته است، افزود: مطالعه یکی از راه‌های مهم آگاهی است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان در پایان  ترویج کتابخوانی را مختص یک نهاد یا دستگاه ندانست و تاکید کرد: همه باید پای کار بیایند چه دولتی، غیردولتی، رسمی و غیررسمی و باید در معابر عمومی چون سیتی سنترها، حسینیه‌ها و مساجد ایستگاه مطالعاتی دایر شود.

مطالعه یکی از راه‌های مهم آگاهی است / والدین همپای فرزندان خود کتاب بخوانند

او با توضیح اینکه سرانه مطالعه در کشور پایین است و برای خارج شدن از این ریل باید راهکارهایی را اولویت‌بندی کنیم، بیان کرد: نهادهای رسمی، غیر رسمی، دولتی و غیردولتی باید تلاش کنند وضعیت را تغییر داده و ذایقه مردم را سمت مطالعه سوق دهند.

 منبع

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، عبدالله افرازه در مراسم پویش اهدای کتاب، احیای زندگی که در کوت امیر شهرستان کارون برگزار شد، ضمن تبریک سی و یکمین دوره کتاب جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: نباید اتفاق هایی که در غزه افتاد، بر اثرگذشت زمان موجب فراموشی شود بلکه باید روزبه‌روز بر حساسیت دولت‌ها، ملت‌ها و مداخله‌گرایی خودشان بیفزایند و جنایات را محکوم کنند.

بخوانید:  تجلیل قاضی‌زاده هاشمی از جانبازان در پیاده‌روی اربعین

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان مناسبت‌ها را بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ کتابخوانی دانست و توضیح داد: برگزاری جشنواره روستاها، مناسبت اربعین، نوروز، مراسم، مدارس و…؛ باید بگردیم و به غیر از کار روزمره‌ای که در زمینه مطالعه انجام می‌دهیم از مناسبت‌ها برای افزایش سرانه مطالعه بیشتر استفاده کنیم.

او با اشاره به دسته‌بندی انسان‌ها در قرآن گفت: مهم‌ترین معیارها که خداوند انسان را براساس آن دسته‌بندی کرده، بین انسان‌هایی که می‌دانند و نمی‌دانند، است و قرآن صراحت دارد.

افرازه شهاوند ادامه داد: خواندن فایده‌های زیادی بر جسم و روح هر فرد دارد و بر کنترل استرس، اعتماد به نفس تاثیرگذار است.

انتهای پیام/مطالعه یکی از راه‌های مهم آگاهی است / والدین همپای فرزندان خود کتاب بخوانند