معافیت صنایع نیروگاه ساز از طرح مدیریت مصرف/ وزارت نیرو از سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف استقبال می‌کند

سخنگوی صنعت برق گفت: صنایعی که نیروگاه تولید برق احداث کنند متناسب با میزان ظرفیت نیروگاه، از انجام طرح‌های مدیریت مصرف معاف خواهند شد.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع

معافیت صنایع نیروگاه ساز از طرح مدیریت مصرف/ وزارت نیرو از سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف استقبال می‌کند

وی با بیان اینکه وزارت نیرو در این دوره توجه بیشتری به بخش خصوصی داشته و از سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف استقبال می‌کند، اضافه کرد: در سال گذشته یعنی از ابتدای مهر 1400 تا ابتدای مهر سال 1401 ظرفیت توسعه نیروگاهی و ارتقای ظرفیت نیروگاه‌های موجود به 6 هزار مگاوات رسید که در صنعت برق بی‌سابقه است. برای سال 1402 نیز برنامه‌ریزی شده تا ظرفیت نیروگاه‌های جدید و ارتقا توان نیروگاه‌های موجود و حتی نیروگاه‌های که به دلیل حادثه از مدار خارج شده‌اند و ظرفیت این میزان افزایش تولید حدود 8 هزار مگاوات برآورد می شوند، را در مدار تولید قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری برنا، “مصطفی رجبی مشهدی” سخنگوی صنعت برق، با بیان اینکه برای تابستان پیش‌رو 140 برنامه پیش‌بینی کرده‌ایم، بیان کرد: صنایعی که اقدام به احداث نیروگاه کنند متناسب با میزان ظرفیت آن از انجام طرح‌های مدیریت مصرف معاف خواهند شد، البته کسانی که نیروگاه تجدیدپذیر احداث کنند با ضریب بیشتری از محدودیت مدیریت مصرف مستثنا خواهند شد و می‌توانند برق خود را به صورت پایدار تامین کنند.

وی افزود: عمده نیروگاه‌هایی که در حال حاضر احداث می‌شوند و 10هزار مگاواتی که تجدیدپذیر هستند عمدتاً توسط بخش خصوصی در حال انجام هستند.

بخوانید:  تأمین بودجه لازم برای تعمیرات اساسی واحد‌های نیروگاهی


سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: در ابتدا نیروگاه‌های حرارتی که بنا بود توسط صنایع احداث شوند ظرفیتی حدود  10هزار مگاوات بود که با توجه به استقبال خوبی که از طرف صنایع بعمل آمد این ظرفیت به بیش از 14 هزار مگاوات رسید که در طی سه سال آینده توسط بخش خصوصی احداث خواهند شد.
رجبی مهشدی تصریح کرد: وزارت نیرو برای اینکه از ظرفیت بخش خصوصی استفاده بیشتری در جهت توسعه ظرفیت نیروگاهی کند، سایت‌های خود در بخش بخار نیروگاه‌های سیکل ترکیبی را نیز در اختیار بخش خصوصی قرار داده است.