معاون اول رییس جمهور وارد آبادان شد / مخبر: تحول روابط تجاری غرب آسیا با راه اندازی خط ریلی شلمچه


معاون اول رییس جمهور وارد آبادان شد / مخبر: تحول روابط تجاری غرب آسیا با راه اندازی خط ریلی شلمچه - بصره

معاون اول رییس جمهور به منظور حضور در مراسم آغاز عملیات اجرایی راه آهن شلمچه – بصره با حضور نخست وزیر عراق وارد فرودگاه بین المللی آبادان شد و به سمت شلمچه حرکت کرد.

به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، محمد مخبر دزفولی دقایقی قبل برای حضور در مراسم آغاز به کار عملیات اجرایی راه آهن شلمچه – بصره که با حضور”محمد شیاع السودانی” نخست وزیر عراق برگزار خواهد شد، دقایقی قبل از طریق فرودگاه بین المللی آبادان وارد منطقه آزاد اروند شد و مورد استقبال علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان و علی زارعی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند قرار گرفت.

معاون اول رییس جمهور پیش از آغاز این سفر یکروزه، پروژه راه آهن شلمچه – بصره را یک طرح راهبردی برای ایران و عراق و تحول در منطقه غرب آسیا خواند که علاوه بر اتصال راه آهن دو کشور می تواند تکمیل کننده مسیرهای بین المللی حمل و نقل نیز باشد.

مخبر اظهار کرد: در راستای سیاست تقویت روابط با همسایگان و پس از دو سال پیگیری مداوم این مسیر مهم با همراهی دو کشور حداکثر تا دو سال آینده به سرانجام خواهد رسید و امیدواریم بتواند برای هر دو کشور ایران و عراق و همچنین کشورهای منطقه منشا خیر و برکت باشد.

معاون اول رییس جمهور اتصال خطوط ریلی ایران به عراق و امتداد آن تا دریای مدیترانه پس از چند دهه را اتفاقی مبارک دانست و افزود: با تکمیل راه آهن شلمچه به بصره علاوه بر جهش فوق العاده در تبادلات تجاری و بازرگانی دو کشور، سایر کشورهایی که در شرق جهان قرار دارند، می توانند از خطوط ریلی ایران به نیمه غربی و کشورهای حوزه مدیترانه دسترسی پیدا کنند.

بخوانید:  مهمانان ویژه جام جهانی 2022 با رفتاری متفاوت در قطر+ عکس

مخبر در پایان بیان کرد: امیدواریم این خط پس از راه اندازی در تسهیل مسافرت بین ایران و عراق خصوصا در شهرهای زیارتی نجف و کربلا نقش ویژه ای داشته باشد.

لازم به ذکر است که امروز در مراسمی با حضور معاون اول رییس‌جمهور ایران و نخست وزیر عراق در نقطه صفر مرزی عملیات اجرایی ۳۲ کیلومتر راه آهن شلمچه تا بصره آغاز خواهد شد، بازدید از پایانه های مرزی شلمچه و بررسی آخرین اقدام ها اربعینی و حضور در میان زوار از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون اول رییس جمهور به اروند است.

انتهای پیام/

 

 

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع