معاون عمرانی استانداری قزوین از طرح های عمرانی محمدیه بازدید کرد

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مهدی رجحانی  معاون عمرانی استانداری قزوین به همراه فتوحی فرماندار البرز ، اسماعیلی  مدیرکل دفتر امورشهری، آخوندی بخشدار محمدیه، مدیرکل دفتر فنی استانداری و اعضای شورای شهر از پروژه های عمرانی شهر محمدیه بازدید کردند.

پروژه بازپیرایی مقبره شهدای گمنام محمدیه آخرین پروژه ای بود که مورد بازدید معاون عمرانی استانداری قزوین قرار گرفت.

مجتمع تعمیرگاهی و پارکینگ خودروهای سنگین در شهر مهرگان از دیگر پروژه های مهم شهرداری محمدیه بود که مورد بازدید مهدی رجحانی و هیئت همراه قرار گرفت.

شهردار محمدیه در هنگام آغاز عملیات ساخت کمربندی شمالی  محمدیه هم گفت: پروژه کمربندی شمالی باهدف کاهش بارترافیکی شمال شهر بخصوص چهارراه معلم و همچنین دسترسی غرب به شرق محمدیه با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان  به مسافت ۲/۵کیلومتر احداث خواهد شد.

 

در ادامه این بازدید میدانی معاون عمرانی استاندار از طرح مخازن هوشمند و مکانیزه زباله شهر محمدیه بازدید کرد.

پیری بیان کرد: احداث پارک ساحلی و مسیر سلامت نیز بعداز اتمام فنس کشی و ایمن سازی کانال در دستور کار قرار گرفت که در حال حاضر این پروژه نیز با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال احداث است.

پیری یادآورشد: معمار این المان از استادکاران آستان مقدس امامزاده حسین(ع) است و رسمی‌بندی، کاشی‌کاری با نقوش گل ‌ومرغ و آویزهای مقرنس از جمله عناصر مهم معماری ایرانی و اسلامی بکار رفته در این پروژه است.

معاون عمرانی استانداری قزوین از طرح های عمرانی محمدیه بازدید کرد

پیری تصریح کرد: این سیستم جدید با هدف تضمین سلامت بهداشت و محیط زیست، کاهش آلودگی و آسیب‌های اجتماعی مانند سرقت پسماند اجرا شده است.
 
شهردار قزوین در هنگام بازدید معاون عمرانی استاندار از پارک ده هکتاری منطقه ۷ اظهارداشت: پارک ده هتکاری ضلع شرقی محمدیه که در منطقه ۷ واقع شده از سال ۱۳۹۰ در دست ساخت است که شامل فضای ورزشی، تجاری و رستوران می باشد.

بخوانید:  رئیس کمیته مینی فوتبال انجمن ورزش‌های همگانی هیات کارگری استان مرکزی منصوب شد

وی اظهارداشت: این مجموعه از بزرگ ‌ترین پارکینگ های خودروهای سنگین کشور محسوب می شود که در مساحتی به متراژ ۵ هکتار ساخته می شود و دارای ۸۰ باب مغازه تعمیرگاهی است.

وی بیان کرد: ساماندهی ورودی و خروجی شهر محمدیه از شمال و رونق مناطق ۳ و ۶ و ‌کاهش سوانح از دیگر مزایای این پروژه است که در مدن 9 ماه ساخته می شود.

معاون عمرانی استانداری قزوین از طرح های عمرانی محمدیه بازدید کرد

معاون عمرانی استانداری قزوین از طرح های عمرانی محمدیه بازدید کرد

معاون عمرانی استانداری قزوین از طرح های عمرانی محمدیه بازدید کرد

 منبع

وی بیان کرد: ایمن سازی و فنس کشی محدوده کانال آب از مهم‌ ترین تصمیمات مدیریت شهری بود که خوشبختانه مورد رضایت شهروندان قرار گرفته است.

محمد پیری شهردار محمدیه در این بخش از بازدید گفت: با احداث پارک ساحلی در مهرگان توانستیم این مکان را که یک تهدید برای غرق شدن جوانان و نوجوانان در آب کانال بود به یک فرصت برای ایجاد فضای سبز و تفریح برای شهروندان تبدیل کنیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین از طرح های عمرانی محمدیه بازدید کرد

معاون عمرانی استانداری قزوین از طرح های عمرانی محمدیه بازدید کرد

حسن فرخ، رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه در خصوص پیشرفت این پروژه گفت: برای جلوگیری از تردد خودروهای سنگین در داخل شهر و پیشگیری از حوادث احتمالی و تردد ایمن شهروندان از سوی شهرداری مجتمع تعمیرگاهی و توقفگاهی با اعتباری بالغ  بر ۷ میلیارد تومان در دست ساخت است.

بگفته شهردار محمدیه روزانه بیش از ۶۰تن زباله در شهر محمدیه و مهرگان تولید و توسط سازمان پسماند شهرداری جمع آوری شده و به سایت پسماند منتقل می‌شود. 

وی افزود: با توجه به مطالبات مردم در خصوص تامین امنیت این مکان و نگرانی آنها از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی در بوستانها ، مدیریت شهری محمدیه اطراف این پارک را محصور کرده و در حال حاضر با استقرار نگهبانی در آن به صورت شبانه روزی از پارک محافظت و نگهداری می شود.

بخوانید:  بارشها سه شنبه و چهارشنبه در کهگیلویه و بویراحمد شدت می گیرد

پارک ساحلی مهرگان و پروژه ایمن سازی کانال مادراز پروژه های دیگری بود که مورد بازدید معاون عمرانی استانداری و هیات همراه قرار گرفت.

فرخ رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه هم اظهارداشت: در راستای ایجاد رفاه اجتماعی و افزایش رضایتمندی مردم با تصمیم شورا و شهرداری محمدیه توانستیم در یک حرکت ابتکاری به عنوان تنها شهرداری استان قزوین خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی (اتوبوس) را رایگان کرده و جابجایی مردم را بدون دریافت هزینه انجام دهیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین از طرح های عمرانی محمدیه بازدید کرد

وی اضافه کرد: طرح‌های سنتی مثل کتیبه‌ و پنجره در این المان استفاده شده و معماری ایرانی و اسلامی جلوه زیبایی به این طرح داده و بازپیرایی آن تا ۲ ماه آینده تکمیل می‌شود.

محمد پیری شهردار محمدیه در این بازدید گفت: مجموعه مدیریت شهری در محمدیه برای تامین امنیت و مدیریت ترافیک تعداد  ۸۸ دستگاه دوربین نظارتی و ترافیکی در مناطق مختلف شهری نصب کرده که شامل ۲۳ دوربین نظارتی پلاک خوان و۱۳ دوربین کنترل ترافیک چرخشی ۳۶۰ درجه و ۵۲ دوربین ثابت در معابر و خیابان‌های اصلی شهر محمدیه و مهرگان است.

انتهای پیام

رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه یادآورشد: حدود ۴ هکتار از فضای این مجموعه برای پارک خودروهای سنگین پیش بینی شده که با افتتاح آن از توقف و پارک خودروهای سنگین و کامیون در محمدیه و مهرگان جلوگیری خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری قزوین از مرکز کنترل ترافیک شهرداری محمدیه بازدید کرد.

وی افزود: در حال حاضر ۳۵ دستگاه اتوبوس و ۳۰۰ دستگاه تاکسی بین شهری جابیجایی مردم شهر محمدیه و مهرگان را انجام می دهند.

بخوانید:  بوران شدید در جاده کرج

معاون عمرانی استانداری قزوین از طرح های عمرانی محمدیه بازدید کرد

پیری شهردار محمدیه در این خصوص اظهارداشت: المان شهدای گمنام شهر محمدیه ۱۵ سال پیش احداث شد اما با توجه به نوع سازه و مصالح آن فرسوده شده بود و با درخواست مردم نسبت به بازپیرایی مقبره شهدای گمنام اقدام شد.