معرفی تیم‌های یورو ۲۰۲۴/ یک کریستیانو رونالدو و یک جام

انتهای پیام/منبع

گرجستان
گرجی‌ها بالاخره توانستند مجوز حضور در یک تورنمنت مهم و بزرگ را کسب کنند. این موفقیت یک شبه بدست نیامد و پلی‌آفی که بین یونان و این تیم برگزار شد، در اصل ۴ سال طول کشید و از نوامبر ۲۰۲۰ و زمانی که آنها نتوانستند مقدونیه را شکست دهند و به یورو برسند شروع شد. آن‌ روز مقدونیه به یورو رسید و تاریخ ساخت، امسال اما گرجستان حضور در جام ملت‌ها را تجربه می‌کند و برای اولین بار از زمان استقلال، توانسته بلیت حضور در یک تورنمنت بزرگ را برای خود کسب کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا، بازی‌های یورو ۲۰۲۴ از روز جمعه در آلمان برگزار می‌شود و تیم‌ها برای رسیدن به جام، با هم رقابت می‌کنند. مجله ورلد ساکر در ویژه‌نامه خود برای این تورنمت به بررسی تیم‌های هرگروه پرداخته است.

ترکیب
مامارداشویلی
دوالی – کاشیا – کویرکولیا
آزاروی – چاکوتادزه – کوچوراشویلی – کاکابادزه
کواراتسخلیا – زیوزیوادزه

سرمربی: ویلی سانیول
سانیول دوران بازی متمایز و خاصی داشته وتوانسته ضمن بازی در جام جهانی و قهرمانی در جام کنفدراسیون‌ها، در زمینه افتخارات باشگاهی هم موفق باشد. دوران مربیگری‌اش با حضور در تیم‌های ملی پایه فرانسه آغاز شد و پس از چند سال دوری از مربیگری هدایت تیم ملی گرجستان را بر عهده گرفته است.

سرمربی: روبرتر مارتینز
او بیشتر دوران حضورش در تیم‌های باشگاهی را در انگلیس پشت سر گذاشته و پس از آن به نیمکت بلژیک و سپس پرتغال رسیده است. حضور او روی نیمکت پرتغال در ابتدا با شک و تردیدها همراه بود اما با توجه به نمایش خوب تیم دستپختش، به سرعت جو مثبتی اطراف وی حاکم شد.

ترکیه
سرخ‌پوشان جایگاه خود در یورو را با نمایش‌های بسیار خوب در دوره مقدماتی بدست آوردند اما نمایش‌های اخیر در بازی‌های دوستانه، باعث مطرح شدن سوالات زیادی شده است. مونتلا به جای استفان کانتز در ماه سپتامبر سرمربی شد و با توجه به آشنایی‌اش از فوتبال ترکیه توانست به سرعت تاثیرگذار باشد. نشانه‌های زیادی برای خوش‌بینی نسبت به این تیم وجود دارد و باید دید در نهایت چه عملکردی رقم خواهند زد.

بخوانید:  مراسم معارفه کریستیانو رونالدو برگزار شد

نظر یک کارشناس
یاکوب سینار (کارشناس داخلی): ترکیه زیر نظر مونتلا دوران خوبی می‌گذارند و برد مقابل کرواسی و آلمان باعث افزایش انگیزه در تیم شده است در تیم‌مان هم بازیکنان جوان چون گولر و کنان را داریم و هم باتجربه چون هاکان و مریح دمیرال. در ضمن، آلمان می‌تواند خانه ما باشد!

ترکیب احتمالی

ترکیب احتمالی
کاستا
مندز – دیاز – پپه – کانسلو
پالینیا – فراندز – برناردو سیلوا 
لئائو – ژوتا – رونالدو

تاکتیک
سیستم ۴۲۳۱، مالکیت توپ و بازی تک‌ضرب استراتژی مورد علاقه مونتلاست اما در زمینه ضد حمله و انتقال توپ هم آنها بی‌نظیر هستند.

تیم‌های گروه ششم به شرح زیر هستند:

پرتغال
از زمان حضور مارتینز این تیم از انعطاف و شور تهاجمی بیشتری نسبت به دوران حضور سانتوس برخوردار شده است. خود مارتینز هم در زمان استخدام مقبولیت نداشت و همه تصور می‌کردند او یک سرمربی موقت، تا زمان آزاد شدن مورینیو است اما مارتینز جوری در سال اول کار کرد که هیچ انتقادی به وی وارد نباشد. آنها برای اولین بار در تاریخ‌شان تمام بازی‌های مقدماتی یورو را بردند بیشتر از هر تیم دیگری گل زدند و در عین حال کمترین گل خورده را بین تیم‌های صعود کننده داشتند؛ مساله‌ای که نشان می‌دهد ظاهر جدید آنها ترسناک‌تر از آن‌ چیزی است که تصور می‌کنید!

نظر یک کارشناس
توماس رادوتینسکی (کارشناس داخلی): انتظار من از تیم ملی انسجام، نظم و مشاهده یک بازی لذت‌بخش زیر نظر هاسک، به دلیل شخصیت وی است. او می‌تواند جو مثبتی ایجاد کند و با ذهنیت بهتر و البته اعتماد به نفس بیشتر، ارتباط خوبی با بازیکنان و هواداران داشته باشد.

بخوانید:  ارائه تسهیلات و راهبردهای توسعه تولید موجب توسعه صنعت دامداری می‌شود

نظر یک کارشناس
لاشا کاکیاشویلی (کارشناس): تیمی نسبتا قوی داریم و می‌توانیم به مرحله بعد برسیم. بازیکنان خوبی هم داریم که هواداران روی آنها حساب می‌کنند. حتی اگر هیچ اتفاقی هم نیفتد مردم خوشحال هستند چون تاریخ را تغییر دادند و به یورو رسیدند.

چک
بلافاصله پس از برد مقابل مولداوی و صعود به جام ملت‌ها، سیلهاوی با توجه به انتقادات شدید، از کار خود کناره‌گیری کرد. قرارداد او در صورت صعود به یورو قابلیت تمدید داشته اما اصلا حال تیم زیر نظرش خوب نبود و منجر به تغییرات روی نیمکت شد. همچنین باید به تصویری از کوفال، کوجتا و برابک در یک کلوپ شبانه اشاره کرد که دقیقا دو روز قبل از بازی حیاتی آنها برای صعود منتشر شد. هر ۳ آن روز اخراج شدند و مدتی بعد هاسک سرمربی شد: «بازگرداندن دوران خوب چک به این تیم!» آیا او می‌تواند این دوران خوب را در یورو رقم بزند؟

تاکتیک
بازی مقابل پرتغال اولین حضور دوباره هاسک در یک رقابت است. کاستل، دستیار هاسک، سیستم چک را بر اساس رقبا تنظیم می‌کند؛ در ماه مارچ مقابل نروژ ۴۲۳۱ بازی کردند و مقابل ارمنستان ۳۴۳. آنها در زمینه ۵۴۱ و ۵۳۲ و به طور کلی بازی با ۵ دفاع هم تجربه دارند.

نظر یک کارشناس
میگوئل پریرا (کارشناس فوتبال پرتغال): به لطف بازیکنان باکیفیت و سرمربی خوب، پرتغال یک تیم قدرتمند در یورو محسوب می‌شود. رونالدو دوباره زنده شده اما باید دید وارد می‌تواند درگیر هارمونی تیم شود یا پویایی را بر هم می‌زند. 

تاکتیک
این تیم پایین‌ترین درصد مالکیت را در مقدماتی یورو بین تمام تیم‌های صعود کرده دارد. بنابراین مشاهده یک رویکرد دفاعی از سوی آن‌ها اصلا بعید نیست.

بخوانید:  می‌توانیم سه سهمیه المپیک را کسب کنیم/ نمی‌خواهیم قهرمانان را از دست بدهیم

سرمربی: وینچنزو مونتلا
مونتلا پس از دوران موفقث در آدنا دمیر اسپور و کسب تجربه در لیگ ترکیه، خونی تازه به تیم ملی تزریق کرده. ماه عسل او پس از شروع بسیار خوب البته با شکست‌های ماه مارچ به پایان رسید اما همچنان یکی از گربه سیاه‌های یورو هستند. در یورو ۲۰۲۰ آنها با ۳ شکست جام را ترک کردند و حالا باید دید در این دوره چه می‌کنند.

چاکر
کادیوغلو – بارداچی – دمیرال – چلیک
چالهانغلو – اوزجان
آکتوروغلو – گولر – اوندر
ییلدیز

سرمربی: ایوان هاسک
رئيس فدراسیون فوتبال چک انتصاب وی را یک تجربه انسانی قلمداد کرده. این مربی باتجربه که کاپیتان تیم ملی چک در زمان حضور این در تیم در جام جهانی ۹۰ بوده است تا به حال در ۸ کشور سرمربی بوده. او سابقه موفقیت با اسپارتاپراگ در خود کشور چک را دارد.

ترکیب احتمالی
استانک
زیما – هولز – ولچک
یوراسک – سادیلک – سوچک – کوفال – سولک
هیوزک – شیک

تاکتیک
پرتغال باید همیشه با هدف برد با انعطاف تاکتکی وارد زمین شود؛ این جملات مارتینز در روز انتخابش به عنوان سرمربی تیم بود. تا امروز هم به حرف‌هایش پای‌بند بوده است. او با استفاده از سیستم‌های قبلی چون استفاده از ۳ دفاع و دو پیستون هدایت پرتغال را به عهده گرفت اما حالا تفکراتش را تغییر داده است.