معرفی ضامنجان روستای دوستدار کتاب در یونسکو


معرفی ضامنجان  روستای دوستدار کتاب در یونسکو

آئین تجلیل از مروجین کتاب و کتابخوانی در روستای تاریخی ضامنجان برگزار شد.

به گزارش برنا از مرکزی، مصطفی مرزبان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد ( یونسکو)، روستای ضامنجان از توابع بخش مرکزی شهرستان اراک را به عنوان روستای دوستدار کتاب در ایران معرفی کرد.

 مصطفی مرزبان افزود: روستای ضامنجان در برنامه ویژه یونسکو با هدف ترویج مطالعه، به همراه 9 روستای دیگر ایران به عنوان دوستدار کتاب معرفی شده است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی با تاکید بر اینکه روستای تاریخی ضامنجان از توابع شهرستان اراک در استان مرکزی، در نخستین جشنواره انتخاب پایتخت کتاب ایران و روستاهای دوستدار کتاب، به انتخاب هیأت داوران جزو 10 روستای برگزیده شناخته شد افزود: در مراسمی با حضور مدیران حوزه فرهنگ  استان از مروجین کتاب و کتاب خوانی روستای تاریخی ضامنجان تجلیل شد.

مرزبان با اشاره به اینکه برپایی جشنواره روستاهای دوستدار کتاب باعث تحرک و جنب و جوش فرهنگی در روستاهای مختلف کشور می‌شود، افزود: اجرای مسابقات فرهنگی و نوای زورخانه‌ای  از برنامه‌های جانبی این مراسم بود.

وی ادامه داد: انتخاب این عنوان نشاندهنده فرهنگ بالای کتاب و کتابخوانی اهالی روستا به ویژه کودکان و نوجوانان است و تنها وجود کتابخانه و کتاب برای رونق مطالعه کافی نیست و باید از زحمات کتابداران و مروجین و کارشناسان فعال و پویا و همه ارکان روستا نیز قدردانی کرد

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع