معرفی و تقدیر از برگزیدگان «فن‌تز»

همچنین، هاجر سلیمانی، دانشجوی دکتری مهندسی کشاورزی دانشگاه شیراز، مهری ناظری، دانشجوی دکتری زیست فناوری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران، شاهین ذکایی، کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه تهران و صبا بهرامی به عنوان برگزیدگان سوم در رویداد فن تز شناخته شدند و جایزه حمایت از ثبت اختراع داخلی را دریافت کردند.

از دیگر برگزیدگان طرح فن تز، حسین رحیمی، کارشناس ارشد شیمی تجزیه از دانشگاه پیام نور (اردکان)، عباس شریعتی، کارشناس ارشد مهندسی مکاترونیک از دانشگاه تهران، مهتاب بهاری زاده، دانش‌آموخته داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و پردیس سادات میر سید از دانشگاه از دانشگاه شهید بهشتی بودند که به عنوان برگزیدگان دوم معرفی شدند و جایزه حمایت از فایلینگ PCT دریافت کردند.

هدف از برگزاری این رویداد، حمایت از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بود تا بتوانند پروژه‌های علمی خود را از مرحله ایده به مرحله بازار برسانند؛ به تعبیری، آنچه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در این طرح (فن تز) دنبال می‌کند، حمایت از طرح‌های برگزیده به صورت حمایت از فایلینگ PCT است تا پایان‌نامه‌ها را از سطوح پایین­تر آمادگی فناوری به سطح بازار بیاورد. از این رو، به یک مسیر جهش توسعه فناوری نیاز دارد و این مهم از رهگذر ستاد‌های راهبردی خود کلید می‌زند.

سلمان عبدالله رمضانی، دانشجوی تخصصی شیمی دارویی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نفر دوم طرح برتر فن تز شناخته شد و به ستاد توسعه زیست فناوری و پزشکی دقیق برای توسعه طرح خود معرفی شد و نهایتا، داوود صادقی، دانش‌آموخته دکتری مهندسی پزشکی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم عنوان سوم را به خود اختصاص داد و به ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی ارجاع داده شد.

بخوانید:  طوفان الاقصی تبلور جدید 13 آبان است

این رویداد در اختتامیه نخستین دوره خود از سه طرح برتر رونمایی کرد؛ رضا رضایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان برگزیده اول (صاحب طرح برتر) معرفی و به ستاد توسعه فناوری نانو برای توسعه پروژه خود ارجاع داده شد.

از دیگر برنامه­‌های این رویداد، معرفی پادکست “چتر” بود که به همت کانون مدیریت دارائی‌های فکری راه‌اندازی شده و مباحثی را در حوزه مالکیت فکری ارائه می‌کند.
انتهای پیام/منبع

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ در اختتامیه “فن‌تز” سه طرح برگزیده به ستاد‌های مربوطه ارجاع داده شدند تا پروژه توسعه فناوری خود را کلید بزنند. همچنین، جایزه حمایت از فایلینگ PCT و حمایت از ثبت اختراع داخلی به تعدادی از برگزیدگان اهدا شد.