مهار تورم نیازمند تقویت تولید است

به گزارش خبرگزاری برنا، سید صولت مرتضوی روز سه‌شنبه در مراسم روز کار و کارگر و بازدید از شرکت مگاموتور گروه خودروسازی سایپا، اظهار داشت: کارفرمایان حقوق کارگران را زود پرداخت کنند و نباید اجازه دهند در حق کارگران ظلم شود و کارفرمایان باید رضایت کارگران را جلب کنند.


آیا این خبر مفید بود؟

مرتضوی با تاکید بر صادرات گفت: باید بازارهای کشورهای همسایه را به دست بیاوریم و افزایش تولید، قدرت رقابت پذیری صنعت را به شدت افزایش می‌دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز داشت: تولید با کیفیت، هزینه‌های زندگی مردم را کاهش می‌دهد در این صورت به طور قطع قدری از تورم رایج کاسته می شود، اما اگر تولید همراه با کیفیت و کمیت باشد هزینه تولید را کاهش می‌دهد ضمن اینکه کاهش هزینه تولید منجر به رونق تولید و کاهش قیمت خواهد شد.

انتهای پیام/

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: یکی از گلایه‌های مردم نبود کیفیت و افزایش قیمت‌هاست. اگر قرار است با تفکر بسیجی فعالیت کنیم، باید به کیفیت و کمیت تولید توجه شود.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

مرتضوی تاکید کرد: دولت بر روی مسکن هدف‌گذاری کرده و کارگر اگر دغدغه مسکن نداشته باشد در کار و تولید جهاد می‌کند.

وی با اشاره به مجموعه مگاموتور سایپا، گفت: احساس می‌کنم در این مکان، جلوه‌ای از مقام معلمی و شأن کارگری رخ داده است. اینجا یک کارگاه و مجموعه دانشگاهی و دانش افزایی است.

بخوانید:  پرسپولیس شایسته‌ترین تیم ایران است/ بیرانوند به سرخ‌پوشان آرامش می‌دهد

وی عنوان کرد: مدیرعامل سایپا گزارش خوبی ارائه کرد که نشان می‌دهد، حوزه تولید در یک تا دو سال گذشته وارد مرحله جدید شده و افزایش تولید ٧٠٠ هزار خودرو اقدام خوبی است.

وی با اشاره به منزلت کارگر گفت: در این راستا آموزه‌های دینی و سیره عملی بزرگان از قبل تا کنون به منزلت کارگر تاکید شده و غفلت در این امر نابخشودنی است؛ همچنین راه رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی، کار است؛ از این رو باید به مقوله کار و کارگر احترام گذاشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: در این مکان از سوی دیگر ایده‌ها تبدیل به پدیده و آموزش و مهارت افزایی تبدیل به تولید می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از خط تولید موتور M16 و محصولات جدید گروه خودروسازی سایپا ( کادیلا و شاهین پلاس ) بازدید و از خانواده شهدای کارگری، مدیران و کارگران نمونه استان تهران قدردانی کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: کارگران در هفته کارگر با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند. رهبری بیان داشتند که ستون فقرات تولید، کارگران هستند و ستون فقرات اقتصاد تولید است؛ همچنین بر درآمد و معیشت کارگران تاکید کردند.

وی با بیان اینکه دولت در مسکن کارگران یکسری بضاعتی دارد، گفت: دستگاه‌های دیگر نیز در زمینه مسکن کارگران وظیفه دارند. آنچه که در کشورمان زیاد است زمین و امکانات است.

مرتضوی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال را سال «مهار تورم و رشد تولید» نامگذاری کردند، گفت: مجموعه‌های کارگری و کارخانجاتی که خروجی آنها تولید است، باید به تولید توام با کیفیت و کمیت دست یابند.

بخوانید:  ​پایان رقابت‌ها با قهرمانی تیم ملی ایران/ آرش داغلی طلا گرفت

وی افزود: کارگر عامل تعالی، عاشق خدمت و واسطه‌ای برای رسیدن به پویایی اقتصاد است که باید به معیشت کارگران توجه شود.