مهلت ۱۰ روزه سازمان امور مالیاتی به مودیان صنفی

پورابراهیمی افزود: قرار است در این نشست نمایندگانی از کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، هیات رییسه اتاق اصناف، رییس سازمان امور مالیاتی و وزیر اقتصاد و معاونان وی حضور داشته باشند.

او ابراز امیدواری کرد: با پیگیری مشکلات مربوط به واحدهای صنفی کشور بتوان امشب توافق کارشناسی در ارتباط با مشکلات اجرایی قانون مودیان فروشگاهی در ارتباط با نحوه محاسبه مالیات فعالان اقتصادی و واحدهای صنفی سراسر کشور اتخاذ شود.

انتهای پیام


منبع

نماینده مردم کرمان راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این توافق مقرر شد؛ امشب این نشست برای بررسی مشکلات مالیاتی اصناف سراسر کشور در وزارت اقتصاد برگزار شود.


مهلت ۱۰ روزه سازمان امور مالیاتی به مودیان صنفی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نتایج نشست مشترک هیات رییسه اتاق اصناف با رییس سازمان مالیاتی با حضور وزیر اقتصاد و دارایی با هدف بررسی مشکلات مربوط به اظهارنامه‌های مالیاتی سال 1402 پس از برگزاری نشست اعلام خواهد شد.

 رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارائه مهلت ۱۰ روزه سازمان امور مالیاتی به مودیان صنفی خبر داد و گفت: نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با میزبانی وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی برگزار شد و با توجه به اینکه در سامانه مربوط به اظهارنامه‌های نامه مالیاتی اصناف و بازاریان به دلیل حجم بار و موارد دیگر، وقفه وجود داشته است و خدمات کامل به مودیان صنفی ارائه نمی‌شود، مقرر شد مهلت ۱۰ روزه‌ای با توجه به شرایط پیش آمده برای ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی داده شود که مودیان صنفی بتوانند با دقت بیشتر و با تراکم کمتری در ساعات و روزهای پایانی برگه اظهارنامه‌های مالیاتی خود را ثبت کنند.

بخوانید:  دستور وزیر کشور به اجرای طرح‌های آبخیزداری در مناطق سیل‌خیز استان مازندران

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدرضا پورابراهیمی در رابطه با نشست با وزیر اقتصاد و رییس سازمان مالیاتی، گفت: با توجه به مراجعات مکرر مسئولان واحدهای صنفی در سراسر کشور به اعضای کمیسیون اقتصادی و پیرو نشست اینجانب در برخی استان‌ها به ویژه استان کرمان با نمایندگان واحدهای صنفی، در زمینه طرح مشکلات و مسائل مربوط به نحوه رسیدگی به اظهارنامه مالیاتی سال جاری و با توجه به مشکلات پیش آمده، گلایه‌های واحدهای صنفی، دغدغه‌های مطرح شده و مشکلاتی که در حوزه پرداخت مالیات وجود دارد امروز با وزیر اقتصاد در صحن علنی صحبت کردیم و موضوع نشست مشترک با اتاق اصناف مورد توافق قرار گرفت.


|