مواضع راجر وارتز در قبال جنگ کنسرتش را لغو کرد

این اولین‌بار نیست که این ترانه‌سرا و خواننده بریتانیایی نظرات خود را در مورد سیاست بین‌الملل بیان می‌کند. او در سال ۲۰۱۹ نیز از برگزاری کنسرتی که برای جمع آوری کمک‌های بشردوستانه برای ونزوئلا برگزار می‌شد انتقاد کرد و مدعی شد که این یک تلاش مورد حمایت ایالات متحده برای لکه دار کردن دولت سوسیالیست است.

«پینک فلوید» بعدها به یکی از مشهورترین گروه‌های موسیقی تبدیل شد و در آن زمان، ۲۰۰ میلیون آلبوم در سطح جهانی فروش داشت. «نیمه تاریک ماه»، «دیوار» و «کاش اینجا بودی» از معروف‌ترین آلبوم‌های «پینک فلوید» هستند که در میان تأثیرگذارترین آلبوم‌های راک قرن بیستم قرار دارند.

«راجر واترز» یکی از بنیانگذاران گروه موسیقی «پینک فلوید» است که در سال ۱۹۶۵ با حضور «سید بَرِت»، «نیک میسون» و «ریچارد رایت» در لندن تشکیل شد. «دیوید گیلمور» هم در سال ۱۹۶۷ همکاری‌اش را با این گروه موسیقی آغاز کرد و یک سال پیش از آن، «برت» به‌دلیل وخامت حال جسمی‌اش از گروه جدا شد. 


قرار است اعضای شورای شهر کراکوف هفته آینده به پیشنهادی مبنی بر نام بردن واترز به عنوان یک چهره نامطلوب رأی بدهند و خشم خود را نسبت به موضع این نوازنده در قبال جنگ در اوکراین ابراز کنند.


آیا این خبر مفید بود؟

منبع