موافقت دولت با تشکیل وزارت بازرگانی به مجلس اعلام شده بود

منصوری همچنین در گلایه‌ای از رفتار مجلسی ها آورده است: مناسب بود دوستان، مسیر دیگری برای انتقال پیام های جانبی انتخاب می‌کردند!


آیا این خبر مفید بود؟

از روز گذشته تاکنون برخی هم در فضای رسانه‌ای این رفتار نمایندگان در بررسی لایحه‌ای مهم که در مهار تورم نقش بسزایی دارد را رفتارهای انتخاباتی و سیاسی تلقی کرده اند و افکار عمومی منتظر است مجلس یازدهم لایحه‌ای را که زمینه تحقق شعار سال محسوب می شود، سریعتر تعیین تکلیف کند.

نظر نمایندگان‌ مخالف بر این است که دولت می بایست لایحه تشکیل وزارت بازرگانی را به مجلس ارسال می کرد، این در حالیست که طبق گفته اعضای دولت، نامه مکتوب مبنی موافقت دولت با تشکیل وزارت بازرگانی پیش از این به مجلس ارسال شده بود و حتی همین لایحه تشکیل سازمان بازرگانی هم با هماهنگی مجلس و نظر موافق نمایندگان بهمن سال گذشته راهی پارلمان شد.


پاسخ منصوری به گلایه نمایندگان: موافقت دولت با تشکیل وزارت بازرگانی به مجلس اعلام شده بود

معاون اجرایی رئیس جمهور با اعلام اینکه نامه مکتوب موافقت دولت با طرح تشکیل “وزارت بازرگانی” قبلا با هماهنگی مجلس ارسال شده بود، نوشت: ارائه لایحه دو فوریتی تشکیل”سازمان بازرگانی” به پیشنهاد و با هماهنگی ارکان مجلس انجام شد.

موضوعی که با توجه به شعار سال که مهار تورم نامیده شده، اولویت دستگاه های کشور قرار گرفته، از اهمیت بسزایی برخودار است و طبق گفته کارشناسان ایجاد این سازمان‌ می تواند نقش موثری در تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش غیر منطقی قیمت ها ایفا کند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بخوانید:  رئیس پارک علم و فناوری قزوین با خانواده دو شهید دیدار کرد

منبع