موانع مسیر سرمایه گذاری و توسعه آذربایجان غربی را رفع می کنیم

استاندار آذربایجان‌غربی همچنین اضافه کرد: آذربایجان غربی در حوزه بهبود فضای کسب و کار، در سال های اخیر بارها رتبه اول کشور را کسب کرده است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم که شتاب بیشتری به توسعه آذربایجان‌غربی دهیم، گفت: سعی داریم تا سرمایه‌های مردمی استان را به سمت تولید سوق دهیم.

معتمدیان در پایان تصریح کرد: آذربایجان غربی از استان های برخوردار و ثروتمند است که با تلاش و حمایت دولت،‌ روند رو به رشد استان تسریع خواهد شد.منبع

معتمدیان با تاکید بر اینکه در صدد هستیم در آینده نزدیک به سمت استفاده از ظرفیت فرامرزی آذربایجان‌غربی حرکت‌ کنیم، افزود: وظیفه دولت در این خصوص‌تسهیل گری است که با توجه به نگاه رئیس جمهور و تمرکززدایی هیات دولت، سعی می کنیم این تسهیل گری را با قدرت انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی ، محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان‌غربی، افزود: کسب رتبه سوم در این حوزه، در حالی است که در سال‌های نه‌چندان دور، در رده های پایین حوزه اشتغال در کشور قرار داشتیم.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ریل گذاری خوبی برای توسعه بخش های مختلف تجارت، کشاورزی و معدن در استان انجام شده، اضافه کرد: تلاش داریم موانع در مسیر سرمایه گذاری و توسعه را در استان رفع کنیم.

وی با اشاره به اینکه شاخص های مرکز آمار حرکت رو به جلوی آذربایجان ‌غربی را نشان می دهد، خاطرنشان کرد: در حوزه های نرخ‌ سرمایه‌گذاری، اشتغال بخش دولتی و بخش خصوصی، بهبود فضای کسب و کار و رشد اقتصادی، شاهد بهبود بسیار خوب وضعیت استان بوده ایم.

بخوانید:  سرعت عملیات اجرایی پروژه های عمرانی بخش درمان آذربایجان شرقی چشمگیر است

معتمدیان اظهار داشت: در آخرین بررسی های صورت گرفته، سهم اشتغال بخش خصوصی در کشور 85 درصد می باشد؛ در حالی که این رقم در استان به 89.1 درصد رسیده است.