موج گسترده قرآن آموزی در کشور از برکات انقلاب اسلامی است

وزیر فرهنگ دولت مردمی در بخش دیگری از سخنان خود به بازدید اخیر خود از روستای قرآنی «سوها» از توابع استان اردبیل اشاره کرد و افزود: روستای کم برخوردار سوها از توابع شهرستان نمین که به روستایی قرآنی در استان اردبیل شهرت دارد به برکت فعالیت آموزشی یک جانباز جهادگر، حدود ۳۰۰ حافظ قرآن خانم در این روستا پرورش یافته است این مسئله نشانگر روحیه مشتاق و علاقه مند بانوان این سرزمین به انس با قرآن کریم است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

موج گسترده قرآن آموزی در کشور از برکات انقلاب اسلامی است

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ در نشست هم اندیشی بانوان فعال قرآنی که در معاونت قرآن و عترت برگزار شد، موج گسترده قرآن آموزی و رونق جلسات مذهبی را از برکات انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: آنچه جامعه اسلامی را در مقابل هجمه فرهنگی بیگانگان حفظ کرده، ریشه های اعتقادی مردم است همچنین حماسه آفرینی بانوان بااصالت ایرانی از دوران پیروزی انقلاب اسلامی گرفته تا دوران دفاع مقدس از معجزه های انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نقش تاثیرگذار زنان مسلمان ایران در برهه های مهم تاریخ معاصر گفت: نقش زنان مومنه و محجبه در جنبش اعتراضی تنباکو و مقاومت  بانوان در برابر طرح استعماری کشف حجاب، نمونه کوچکی از تمسک تاریخی زنان ایرانی به مبانی قرآن و اهل بیت(ع) است. 

گفتنی است در این نشست هم اندیشی، تعدادی از بانوان فعال قرآنی به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود در حوزه قرآن و عترت پرداختند.

بخوانید:  عذرخواهی می کنم / هدف ما جبران نتایج جام جهانی در جام ملت ها است

|

اسماعیلی در ادامه به «طرح بشری» پرداخت و گفت: این طرح موفق قرآنی به ابتکار معاونت قرآن و عترت در چند استان به اجرا درآمده و امیدواریم به زودی شاهد اجرای گسترده آن در تمامی استان های کشور باشیم و از آنجا که فعالیت قرآنی عامل وحدت و تقریب در جهان اسلام به ویژه در حوزه بانوان به شمار می‌رود، وزارت فرهنگ در دوره اهتمام ویژه ای نسبت به حمایت همه جانبه از فعالیت و تشکل های قرآنی خواهد داشت. 

منبع

وی بر اهتمام دولت انقلابی مبنی بر تعمیق و گسترش فعالیت های قرآنی بانوان در داخل و خارج از ایران اشاره کرد و افزود: مجمع جهانی کوثر( تشکل فراگیر قرآنی بانوان) شجره طیبه ای است که ارتقای ساختاری و تشکیلاتی آن می تواند برکات فراوانی برای جامعه همراه داشته باشد.