موفقیت‌های غرورآفرین ورزشکاران ایران به رغم وجود تحریم‌های ظالمانه/ حسینی بازهم شایستگی و توانمندی بانوان را اثبات کرد

همچنین با افزایش چشمگیر نقش ورزش در توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، پیشرفت در این حوزه به یکی از اولویت‌های هر دولتی تبدیل شده چرا که دولت ها تمایل دارند با سرمایه گذاری روی این بخش و تربیت قهرمانان برجسته زمینه رشد و شکوفایی کشور را در موارد ذکر شده فراهم کنند.

*قهرمانی تیم‌های ملی نوجوانان و بزرگسالان هندبال ساحلی در رقابت‌های آسیایی و صعود به مسابقات جهانی

انتهای پیام//

بدون تردید یکی از ابعاد ورزش که می‌تواند انگیزه‌های مناسبی برای ورزش کردن در افراد جامعه به ویژه جوانان ایجاد کند، ورزش حرفه‌ای و قهرمانی است چرا که با موفقیت ورزشکاران هر کشوری در میادین بین‌المللی نه تنها تصویر مثبتی از کشور در اذهان جهانیان ترسیم می شود بلکه با کسب این برتری‌ها هویت و شخصیت ویژه‌ای را نیز برای آن کشور به ارمغان می‌آورد. از همین رو می‌توان ورزش حرفه‌ای و قهرمانی را یکی از اساس مهم پیشرفت هر کشوری قلمداد کرد.

*مدال برنز تریاتلون مسابقات قهرمانی آسیا توسط پارسا محجوب برای نخستین بار

*کسب عناوین قهرمانی در سطح بین‌المللی و افتخاراتی که برای نخستین‌بار یا پس از سال‌ها برای ورزش کشورمان به شرح زیر رقم خورده است:

*کسب عنوان چهارمی هندبال آسیا در قطر و صعود به مسابقات جهانی بعد از 7 سال

*کسب دو نشان طلا در مسابقات قهرمانی یخ‌نوردی جهان در سوئیس (طلای محسن بهشتی راد در ماده سرعت و محمدرضا صفدریان در ماده کمبایند)

*سریعترین و قاطعانه ترین صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی 2022 قطر طی تمام ادوار

839

*کسب مدال تاریخی تیم ملی وزنه‌برداری بانوان در رقابت‌های نوجوانان جهان (مدال برنز در حرکت دوضرب غزاله حسینی در مسابقات جهانی جده عربستان)

بخوانید:  آغاز تخفیفات ۱۰ تا ۶۰ درصدی سفر از دی ماه/ آیا «حراجی سفر» صنعت گردشگری را نجات می دهد؟

*قهرمانی تیم ملی نوجوانان دختر هندبال و نایب قهرمانی تیم ملی جوانان دختر هندبال در مسابقات قهرمانی آسیا


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

*نایب قهرمانی کشتی آزاد در رقابت های جهانی صربستان از دیگر افتخاراتی بود که در همین مدت اخیر در توسط ورزشکاران کشورمان رقم خورده است. رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان روزهای 24 تا 27 شهریورماه به میزبانی بلگراد صربستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط رحمان عموزاد در وزن 65 کیلوگرم و کامران قاسم‌پور در وزن 92 کیلوگرم به مدال طلا، رضا اطری در وزن 61 کیلوگرم، محمد نخودی در وزن 79 کیلوگرم و حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم به مدال نقره، یونس امامی در وزن 74 کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. در رده‌بندی تیمی آمریکا با 198 امتیاز قهرمان شد و تیم ایران با 150 امتیاز نایب قهرمانی را از آن خود کرد. تیم ژاپن نیز با 70 امتیاز سوم شد.

علاوه بر این آمارها نشان می‌دهد در یک سال گذشته نیز با وجود تحریم‌های ظالمانه و تشدید ویروس کرونا توسعه ورزش قهرمانی و درخشش ورزشکاران حتی بهتر از گذشته تکرار شده چرا که دولت سیزدهم نیز با رویکرد انقلابی بر این باور است که سرمایه‌گذاری در ورزش هرگز هزینه نبوده و بلکه خریدن آینده است.

*کسب مدال برنز تاریخی لیلا حیدری در ماده 500 متر پیست قهرمانی دوچرخه سواری آسیا

بدون تردید کشور ایران با وجود تمام چالش ‌هایی که تا به امروز تجربه کرده کشوری قهرمان پرور است. با نگاهی به عملکرد قهرمانان کشورمان در چهار دهه گذشته می‌توان گفت جامعه ورزش در همه این ادوار با کسب موفقیت‌های غرورآفرین در عرصه‌های بین المللی نمره قبولی را به خود اختصاص داده است.

بخوانید:  کانادا آفلاین شد؟

*سومی کاروان ورزشی ایران در المپیک ناشنوایان با 14 طلا 12 نقره و 14 برنز برای نخستین بار

*حضور در جمع 8 تیم برتر والیبال جهان برای اولین بار با کادر فنی ایرانی

*راهیابی تیم ملی نوجوانان هندبال به جمع 16 تیم برتر جهان برای اولین بار

*کسب مقام قهرمانی بانوان تکواندو در مسابقات قهرمانی آسیا برای نخستین بار

*قهرمانی تیم ملی مردان تکواندو ناشنوایان در مسابقات قهرمانی جهان برای اولین بار و قهرمانی تیم ملی مردان و بانوان کاراته ناشنوایان در مسابقات قهرمانی جهان برای اولین بار

*یکی از نکات مثبت دولت سیزدهم در حوزه ورزش قهرمانی درخشش کاروان ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی بود. کاروان ایران در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی موفق به کسب 133 مدال درخشان (39 طلا، 44 نقره و 50 برنز) و جایگاه سومی این رقابت‌ها شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ چندی پیش به مناسبت هفته دولت پس از گذشت یک سال از دوران حضور سیدحمید سجادی در وزارت ورزش و جوانان فرصت رسید تا عملکرد او کم و بیش بررسی شود و حالا به مناسبت آغاز هفته تربیت بدنی می‌توان با نگاهی دیگر این دوران را تحلیل کرد.

برای پی بردن به این ادعای شیرین می‌توان نگاهی به اقدامات انجام شده و موفقیت‌های به ثبت رسیده داشت که در زیر می‌خوانید.

*بدون شک نمی توان از شاهکار الهام حسینی دختر وزنه برداری ایران در رقابت های قهرمانی آسیا نیز به سادگی عبور کرد. الهام حسینی نماینده وزن 81 کیلوگرم، اولین مدال طلای زنان ایران در مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا را در حرکت یک ضرب به دست آورد. او در ادامه موفق به کسب دومین و سومین مدال طلای تاریخ ایران در حرکت دو ضرب و مجموع هم شد.

بخوانید:  نقاشی‌های «تن تن» میلیون دلاری می‌ارزد

*کسب نخستین مدال جهانی در مسابقات پاورلیفتینگ در آفریقای جنوبی

*کسب مدال جهانی بوکس برای اولین بار در تاریخ (برنز دانیال شه بخش در جهانی صربستان)