موفقیت در آموزش و پرورش با کمک خیرین محقق شده است


به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ مجمع خیرین مدرسه ساز ناحیه یک آموزش و پرورش عصر شنبه با حضور عباس کاظمی فرماندار، طیب ملکی پور مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک، مهدی مدرسی مدیر کل امور اجتماعی استانداری قزوین و علی بناوند مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان و جمعی از خیرین در سالن باغستان قزوین برگزار شد.

عباس کاظمی فرماندار قزوین در این جلسه اظهارداشت: الگو و تجربه کار مردمی و سپردن صحنه های اداره کشور به مردم از ویژگی های نظام اسلامی است و هر جا بعنوان یک الگوی کارآمد به آن توجه کردیم اتفاقات خوبی رخ داد و کارهای موثر و تحسین برانگیزی رقم زدیم.

image_2022_11_19-20_57_1_270_GGQ

وی تصریح کرد: جریان حضور مردم در عرصه مدرسه سازی نیز بسیار برجسته است و کارنامه درخشان و تحسین برانگیزی داریم.

فرماندار قزوین بیان کرد: موفقیت های آموزش و پرورش را مرهون خدمات خیرین مدرسه ساز هستیم و آثار ماندگار خیرین با ساخت فضاهای آموزشی در اقصی نقاط کشور و استان موجب تکریم هر بیننده است.

کاظمی یادآورشد: الگوی ظرفیت بکارگیری مردمی یک الگوی موفق در نظام اسلامی است و باور داریم حوزه حکمرانی مردمی که از ویژگی های جمهوری اسلامی است هرجا مردم وارد کار شدند و اقدام کردند به نتایج خوبی رسیدیم و هرجا از این ظرفیتها غافل شدیم از موفقیت و رضایت عمومی عقب ماندیم.

نیازمند کمک خیرین برای رفع کمبود مدارس هستیم

این مسئول در ادامه افزود: در آموزش و پرورش شهرستان قزوین با کمبودهای زیادی مواجهیم که مشکل ساز شده بویژه ناحیه یک به دلیل تعداد جمعیت دانش آموزی، معلم و حجم فعالیتها از بزرگترین نواحی است اما محرومیت نیز در آ« زیاد است که جا دارد از عزم عمومی خیرین و کسانی که افتخار آفرینی و برای حل مشکلات تعلیم و تربیت و ساخت مدرسه همت کردند تشکر کنیم.

image_2022_11_19-17_49_21_785_G4j

وی گفت: این مجمع آغاز خوبی است و تداوم آن با کمک خیرین می تواند تاثیرگذار باشد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قزوین بیان کرد: همه باید دست بدست هم دهیم و در تعلیم و تربیت موثر باشیم.

کاظمی تصریح کرد: هر جا که ظرفیت های مادی و معنوی متمرکز شد اتفاقات بزرگی رقم خورد و آنچه مورد طمع دشمنان این ملت قرار گرفته موضوع پیشرفت علمی رخ داده در سال های اخیر است.

وی بیان کرد: امروز دشمنان نمی توانند رشد علمی ما را تحمل کرده و این پیشرفت ها را ببینند و توان موشکی و هسته ای و رشد علمی کشور موجب نگرانی دشمن شده است.

فرماندار قزوین اظهارداشت: حرکت علمی در عرصه های مختلف و جایگاه کسب شده توسط دانشمندان علمی موجب نگرانی دشمنان شده و امروز بحران سازی ونا امنی ایجاد شده با هدف بی ثبات سازی کشور اجرا می شود زیرا نمی توانند ببینند که هر روز بر تعداد دانشمندان ما اضافه می شود. 

وی افزود: آموزش و پرورش موتور پیشران تعلیم و تربیت و رشد علمی کشور است و این کار با کمک خیرین محقق شده است.

کاظمی یادآورشد: یک مدرسه ساز حتما با یک باور مدرسه محوری وارد کار شده و به تقویت باورمندی کمک‌ می کند.

وی اظهارداشت: نظام اسلامی در میادین مختلف آزمایش شده و هزینه پرداخته و این مقطع با ادامه حوادثی که در دنیا رقم می خورد مهم و تاثیرگذار است.

image_2022_11_19-17_49_29_774_bFf

کاظمی گفت: اندیشه ای که دنیا را به غارت برد امروز با بیان صریح اندیشمندان غربی به یک بن بست بدون بازگشت رسیده و نظم جهانی درحال تغییر است و در فضای اقتصادی شاهد ظهور کشورهای جدیدی مانند چین، هند و ژاپن هستیم و در این نظم نوین جهانی که در حال شکل گیری است و این میدان آزموده شده و الگوی جمهوری اسلامی است که با استمرارحرکت پر شتاب علمی می تواند جایگاه خود را بدست آورد.

در ادامه انتخابات مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان قزوین برگزار شد و هشت نفر اعضای حقیقی و یکنفر عضو حقوقی ( رئیس آموزش و پرورش) هیئت رئیسه برگزیده شدند.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع