میانجی‌گری میان کشورها موضوعی عرف و منطقی در جوامع بین‌الملل است/ تاکید بر نقش عمان به عنوان میانجی‌گری برای رفع کردن سوتفاهمات منطقه‌ای


انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟


این عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: کره‌جنوبی بارها اعلام کرده که حاضر به پرداخت پولهای بلوکه شده و حق ایران است ولی آمریکا و رژیم صهیونستی مانع آن می‌شوند و این نشانه ضعف ساختار قدرت در کره‌جنوبی است.

حیدری با اشاره به نقش عمان به عنوان بازیگری که رفع‌کننده سوتفاهمات در منطقه است، خاطرنشان کرد: به اعتقاد من کشور عمان به عنوان یک کشور هم پیمان خوب می‌تواند محلی برای رفع مشکلات حال حاضر باشد.

وی با بیان اینکه ایران هم برای رفع اختلافات بعضی کشورها مثل آذربایجان و ارمنستان و ترکیه اعلام آمادگی کرده بود، ادامه داد: میانجی‌گری میان کشورها موضوعی کاملا منطقی و عرف در جامعه بین الملل است.

شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری برنا گفت: عمان و قطر و عراق جزو کشورهای هم پیمان ایران هستند؛ همواره اگر ما اختلافی با کشورهای دیگر داشتیم اینها برای رفع اختلاف اعلام آمادگی کردند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

حیدری: میانجی‌گری میان کشورها موضوعی عرف و منطقی در جوامع بین‌الملل است/ تاکید بر نقش عمان به عنوان میانجی‌گری برای رفع کردن سوتفاهمات منطقه‌ای


|

منبع

وی با بیان اینکه عمان با کره جنوبی تعاملاتی دارد، اظهار داشت: عمان پذیرفته است که نقشی بین ایران و کره‌جنوبی داشته باشد و ما استقبال کردیم و دنبال این هستیم که پول های بلوکه شده در به خزانه جمهوری اسلامی ایران بازگردد‌.