می‌توانستیم با ایویچ شگفتی‌ساز جام جهانی باشیم/ کی‌روش چند برابر مربی زمان ما توانایی دارد

لطیفی درباره عدم صعود آن تیم به مرحله بعد جام جهانی گفت: تجربه کم ما باعث شد صعود نکنیم. تنها ۳ بازیکن اروپایی داشتیم و فکر می‌کردیم بازیکنان اروپایی از سیاره‌هایی دیگر آمده‌اند. پس از جام جهانی اما چندین لژیونر داشتیم. نسل کنونی کم‌تجربگی ما را ندارد. توصیه من به بازیکنان تمرکز روی زمین مسابقه است و همه‌شان با توجه به حرفه‌ای بودن همین کار را می‌کنند.

وی درباره مقایسه آماده‌سازی دوران خود در سال ۹۸ و تیم فعلی گفت: از دو بخش می‌ توان به این مساله توجه کرد. ما در آن تاریخ از لحاظ تجربه بین‌المللی از تیم ملی فعلی سطح پایین‌تری داشتیم. در فاصله ۶ ماه مانده به جام در آن دوران تغییر سرمربی اتفاق افتاد. یکی از بزرگترین مربیان دنیای فوتبال چون ایویچ آمد و برای ما مانند یک رویا بود که چنین آدمی به تیم ملی آمده است. این مساله خود به خود به ما انگیزه می‌داد. زیر نظر او بدنسازی فوق‌العاده‌ای داشتیم. نه تنهای بهترین در تاریخ فوتبال‌مان که در تاریخ ورزش‌مان. ایویچ بی‌نظیر بود. سال‌ها در فوتبال حضور داشتم و شخصی مانند او ندیدم. او در دوره حضورش در امارات بهترین نتایج را گرفت و به مدت ۲۰ سال هر جایی بود مقام آورد. این خودش شخصیت او را می‌رساند. وقتی با او کار کردیم دیدیم چه تفاوتی با دیگر مربیان دارد و یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال است.

بخوانید:  نتایج قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو فردا اعلام می‌شود

منبع

پیشکسوت فوتبال افزود: بدنسازی سنگینی داشتیم و روز بازی مقابل رم تازه تمام شد. ایویچ به ما گفت احتمال می‌دهم مقابل رم ۲۰ گل بخورید اما پس از این بدنسازی نیاز دارید دیداری سنگین داشته باشید تا بدنتان آزاد شود. همچنین اینکه دست‌مان را رو نمی‌کنیم و با تاکتیک و نفراتی متفاوت وارد می‌شویم. در نهایت اما با شکستی سنگین بازی را ترک کردیم و آن اتفاقات افتاد.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف