می‌توانیم از ولز و آمریکا امتیازات خوبی بگیریم/ تجربه بازیکنان به سود تیم ملی خواهد بود


ناصر ابراهیمی در گفت‌وگو با برنا

می‌توانیم از ولز و آمریکا امتیازات خوبی بگیریم/ تجربه بازیکنان به سود تیم ملی خواهد بود

مربی پیشین تیم ملی فوتبال گفت: می‌توانیم برابر حریفان خود در جام جهانی به نتایج خوبی برسیم.

ناصر ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزار برنا در خصوص بازی تیم ملی فوتبال ایران برابر نیکاراگوئه اظهار داشت: نیکاراگوئه با حریفان ما در جام جهانی شباهت نداشت و بهتر بود تیم بهتری برای این مصاف دوستانه انتخاب می شد اما انجام این دیدار فرصت خوبی بود تا بازیکنان در زمین مسابقه محک زده شوند و سرمربی تیم ملی میزان آمادگی نفرات را ببیند.

وی افزود: عدم برنامه ریزی صحیح باعث شد در مسیر آماده سازی تیم ملی نتوانیم شرایط ایده آلی را داشته باشیم. برنامه ریزی برای بازی دوستانه باید حداقل از یک سال قبل انجام می شد اما این مورد برای ما اتفاق نمی افتد تا در دقیقه 90 دنبال حریف تدارکاتی باشیم.

مربی پیشین تیم ملی در مورد شرایط کلی ایران در آستانه اعزام تیم به جام جهانی تاکید کرد: در 8 سال قبل که کی روش سکان هدایت تیم ملی را برعهده داشت، امکانات لازم در اختیار او و کادرش بود و در حال حاضر نیز این اتفاق برای تیم ملی رخ داده است. این تیم با حضور لژیونرهای بین المللی از نظر فنی وضعیت خوبی دارد و می توان گفت امید همه ما در جام جهانی به درخشش لژیونرهای ایران دوخته شده است. شاید میانگین سنی تیم ملی در حال حاضر کمی بالا باشد اما این تیم نفرات باتجربه ای را در اختیار دارد که می توان روی آنها حساب ویژه ای باز کرد.

ابراهیمی در مورد شانس صعود ایران از مرحله گروهی گفت: یکی از اصلی ترین فاکتورهایی که می تواند شانس صعود ایران از مرحله گروهی را افزایش دهد، تغییر سیستم و رویه تیم ملی است. با سیستم تدافعی و مبتنی بر ضدحمله نمی توان به تحقق این موضوع زیاد خوشبین بود. با توجه به سبک بازی و شیوه کاری حریفان اگر می خواهیم به مرحله بعد صعود کنیم باید در قطر شجاعانه تر بازی کنیم.

100

وی افزود: چیدمان و ترکیب اصلی در هر بازی از اهمیت ویژه برخوردار است و می تواند بر شرایط و نتایج 3 بازی مرحله گروهی تاثیر مستقیمی داشته باشد. می توانیم با تکیه بر مهره ها و توان هجومی که تیم ملی دارد از ولز و آمریکا امتیازات مناسبی را کسب کرده و شانس خوبی برای صعود به مرحله بعد جام جهانی 2022 قطر داشته باشیم.

خبرنگار: سمیه قدیری

انتهای پیام//


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 2 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع