نانوذرات می‌تواند عوارض شیمی‌درمانی را کاهش دهد


آیا این خبر مفید بود؟


منبع

انتهای پیام/


نانوذرات می‌تواند عوارض شیمی‌درمانی را کاهش دهد

گروه چیترانی اخیراً با استفاده از داروی شیمی درمانی Docetaxel که سلول‌های سرطانی را به اشعه حساس می‌کند، به نتایج بسیار امیدوارکننده‌ای دست پیدا کرده است. چیترانی و شریک صنعتش، کریس تام از شرکت نانوتراپتیک اینتگریتید، داروی Docetaxel را درون نانوذرات لیپیدی (LNP) برای تحویل هدفمند قرار دادند. بر خلاف رگ‌های خونی طبیعی، تومورهای در حال رشد سریع دارای نشتی هستند. بنابراین، تومورها ترجیحاً LNP ها را جذب و حفظ می‌کنند.

بخوانید:  واکنش نوستالژیک AFC به بازی ایران و آمریکا + سند

چیترانی فقط درگیر کارهای تحقیقاتی نیست، او اصرار دارد که دانشجویان فیزیک سال اول و دوم را آموزش دهد، جایی که می‌تواند به دانشجویان بیشتری دسترسی داشته و بیشترین تأثیر را بر نسل بعدی دانشمندان داشته باشد.


|

چیترانی همچنین کشف کرد که نانوذرات Docetaxel ها را به سمت هسته‌های سلول سرطانی هدایت می‌کند، جایی که می‌تواند به بهترین وجه اثرات درمان پرتودرمانی را افزایش دهد.

در مرحله بعد، چیترانی قصد دارد هر دو Docetaxel و GNPها را در نانوذرات لیپیدی قرار دهد. شبکه نوآوری نانودارویی، دو کمک هزینه به چیترانی اعطاء کرده تا روی بهبود تحویل، هدف گذاری و فعال‌سازی داروهای شیمی درمانی و در عین حال کاهش عوارض جانبی آن‌ها، کار کند.