نتانیاهو پیشنهاد آتش‌بس را رد کرد

نتانیاهو تاکید کرد به نیرو‌های نظامی اسرائیلی دستور داده شده است که برای حمله به رفح، در جنوب نوار غزه آماده شوند.

با وجود شواهد آشکار از شکست رژیم صهیونیستی در نوار غزه و حضور نیرو‌های جنبش آزادی بخش حماس در سراسر غزه حتی پس از ادعا‌های متعدد مقامات رژیم صهیونیستی درباره تصرف این نوار و “نابود شدن حماس”، نتانیاهو بدون اشاره به خواست صهیونیست‌ها درباره آزادی زندانیان، دوباره مدعی شد و گفت: «پیروزی در دسترس است».

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری برنا، شامگاه چهارشنبه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در یک نشست خبری، ضمن پافشاری روی ادامه یافتن جنگ و جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، پیشنهاد آتش‌بس و هرگونه توافق از این دست را رد کرد و گفت:  تا دستیابی به اهدافمان در غزه (شکست حماس) جنگ متوقف نخواهد شد.

انتهای پیام/منبع

همانطور که در گزارشی جداگانه از برنا اعلام شد؛ حماس در پیشنهاد خود روی خروج نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی از غزه، بازسازی این قطعه، آزادی زندانیان فلسطینی و ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه به ساکنین نوار غزه در ازای آزادی زندانیان صهیونیستی تاکید کرده است.

خبرگزاری فرانسه نیز به‌نقل از نتانیاهو نوشت: موافقت با خواست‌های حماس به‌معنای «دعوت دوباره به کشتار» است.

تاکید دوباره نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به ادامه جنگ و گسترش عملیات در نوار غزه در حالی مطرح می‌شود که پیشتر شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام صهیونیستی نوشته بود: دولت نتانیاهو «به هیچ وجه» با پیشنهاد حماس برای آتش‌بس موقت موافقت نخواهد کرد.