نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در زنجان تاکنون

رفیعی افزود: از حوزه انتخابیه ابهر،‌خرمدره و سلطانیه منصور علیمردانی با ۲۳ هزار و ۸۶۴ رای و کسب ۳۱ درصد آرا به عنوان منتخب مردم به مجلس شورای اسلامی راه یافت و نفر دوم نیز سید جمال طاهری ۲۰ هزار و ۴۵۷ رای شامل ۲۶.۶ آرا را کسب کرد.

حدود ۸۵۰ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن در انتخابات و از این تعداد بیش از ۳۹ هزار نفر را رای اولی ها تشکیل می دادند.

 رای گیری در ۷۷۲ شعبه ثابت و سیار با یک هزار و ۴۳۸ نقطه – محل در استان زنجان برگزار شد.

ابوالفضل رفیعی در خصوص انتخابات مجلس خبرگان رهبری، افزود: رقابت بین ۲ کاندیدا بود که نفر اول حجت الاسلام جواد جعفری با ۱۹۳ هزار و ۷۲۲ رای و کسب ۶۸.۸۸ درصد آرا توانست به مجلس خبرگان رهبری به عنوان منتخب مردم استان زنجان راه یابد و حجت الاسلام اسماعیل نوری نیز ۱۰۰ هزار و ۳۴۴ رای و ۳۴.۱۲ درصد آرا را کسب کرد.

وی در خصوص انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان زنجان،‌ گفت: از حوزه انتخابیه زنجان و طارم هنوز تعدادی از صندوق ها نهایی نشده است ولی تاکنون مصطفی طاهری با کسب ۴۴ هزار و ۹۲۶ رای و ۲۷.۲۷ درصد آرا منتخب شد و ۲ نفر بعدی به مرحله دوم راه می یابند که شامل نبی الله محمدی با ۲۶ هزار و ۷۷ رای و کسب ۱۵.۸۲ درصد آرا و محمد اسماعیلی با ۱۸ هزار و ۳۸۰ رای با ۱۱.۱۵ درصد آرا است که به مرحله دوم راه یافتند و باید تعداد صندوق های باقیمانده هم نهایی شود.

بخوانید:  کهن ترین قرآن جهان در کتابخانه حرم رضوی شناسایی و رونمایی شد

در مجموع ۱۹۹ نامزد در حوزه‌های انتخابیه استان زنجان رقابت می‌کنند که در حوزه انتخابیه زنجان و طارم ۱۱۹ نفر، ابهر، خرمدره و سلطانیه ۲۹ نفر، خدابنده ۲۴ نفر و ماهنشان و ایجرود ۲۷ نفر نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از استان زنجان بودند.منبع

به گزارش برنا؛ رییس ستاد انتخابات استان زنجان روز شنبه با حضور در ستاد انتخابات استان در جمع خبرنگاران با قدردانی از حضور باشکوه و حماسی مردم در پای صندوق های رای و مشارکت سیاسی و تعیین سرنوشت و حمایت از نظام و انقلاب گفت: در خصوص نتایج تا این لحظه طبق صورتجلسات شعب و سامانه جامع انتخابات آمار اعلام می‌شود و آمار نهایی منوط به تنظیم صورتجلسات و تایید هیات نظارت استان است.

معاون سیاسی،‌امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان اضافه کرد: از حوزه انتخابیه ماهنشان و ایجرود نیز سیدجمال موسوی با ۲۰ هزار و ۸۲۱ رای و کسب ۵۲.۳۲ درصد مجموع آرا به عنوان منتخب مردم این حوزه است و امیر نظری نیز ۱۱ هزار و ۹۴۴ رای و ۳۰ درصد آرا را کسب کرد.

در مجموع حدود ۱۱ هزار نفر از استان زنجان در امر برگزاری انتخابات به‌عنوان مجریان و عوامل نظارتی و حفاظتی در شعب نقش آفرینی کردند.

رفیعی اضافه کرد:‌ از حوزه انتخابیه خدابنده نیز هیچ یک از کاندیداها واجد راه یابی به مجلس شورای اسلامی نشدند و ۲ نفر با بالاترین رای به مرحله دوم راه می یابند که سعید رفیعی با ۱۵ هزار و ۹۴۹ و احمد بیگدلی با ۱۴ هزار و ۴۵۵ رای به مرحله دوم راه یافتند و هیچکسی ۲۰ درصد آرا را کسب نکرد.

بخوانید:  لزوم توجه به نقش مسئولیت اجتماعی هم‌زمان با اجرای واحدهای صنعتی