نجات دشت قزوین برای تامین امنیت غذایی کشور نیازمند اجرای طرح های مهم آبرسانی است

رحمانی اضافه کرد: سرمازدگی مزارع گندم دیم را نیز نابود کرده و خسارات سنگینی دیده ایم و باغداران در معرض خطر هستند و باید با رئیس جمهور ملاقات کنیم و برای انتقال آب الموت رود به استان دستور ویژه بگیریم.

رحمانی اظهارداشت: امروز منطقه تاکستان در تولید کشمش و انگور سرآمد است و اگر آب مورد نیاز تامین نشود 80 هزار باغدار خسارت می بینند.

نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از وزیر محترم نیرو و سایر مسئولان کشور انتظار داریم اعتبارات مناسبی به ما اختصاص دهند تا طرح انتقال آب از الموت رود و شاهرود به استان را عملیاتی کنیم.

وی بیان کرد: سرمازدگی به باغداران آسیب زیادی زده وهمواره این کشاورزان در معرض تهدید و خطر هستند و اگر پوشش بیمه ای آنها مناسب نباشد قادر به تامین خسارتهای خود نخواهند بود.

وی بیان کرد: انتظار داریم اعتبارات استان به صورت عادالانه و مناسبی توزیع شود و هر جا هم به کمک نمایندگان نیازی بود آماده همکاری هستیم.

انتهای پیام

photo_2023-06-15_11-41-54

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ رجب رحمانی در مراسم گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی که با حضور معاون آب و خاک وزارتخانه در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد اظهارداشت: برای حل مشکل آب کشاورزی ساعتها با وزیر نیرو جلسه داشتیم و پیگیریم تا حق کشاورزان استان ضایع نشود.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع
آیا این خبر مفید بود؟

نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هر مدیری که خوب کار کند و در خدمت مردم باشد ما هم قدردان هستیم و کمک خواهیم کرد تا خدمت رسانی تسهیل شود.

بخوانید:  این روغن‌ها باعث طول عمر می‌شوند

photo_2023-06-15_11-41-52

 

وی افزود: اگر کشاورزی استان آسیب ببینند امنیت غذایی کشور دچار چالش می شود و مسئولان باید به جایگاه دشت قزوین ونقش آن در تولید اهمیت دهند تا با مشکلات بیشتری مواجه نشویم.

رجب رحمانی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب از سد طالقان به تهران منتقل می شود که اشکالی ندارد اما قرار نیست سهم استان ما را کم کنند و اعتبارات اجرای طرح های آبرسانی نیز اضافه نشود.

وی افزود: امروز منطقه تاکستان از بی آبی و کم آبی می سوزد و نمایندگان و مدیران استانی وظیفه دارند پیگیر مطالبات مردم باشند و نگذارند بی آبی چالش کشاورزان را بیشتر کند.