نخستین دستگاه باران سنج شهرستان کاشان در قمصر نصب شد

انتهای پیام

 وی تصریح کرد: شهرستان کاشان نیازمند نصب  دستگاه های استاندارد مورد تایید سازمان محیط زیست برای  سنجش آلودگی هوا است تا ارقام دقیق تری استخراج شده و براساس آن تصمیم گیری شود. / سعیدغلامی


رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بخش زیادی از آلودگی کاشان  به دلیل شرایط کویری منطقه است نصب دستگاه هایی برای سنجش آلودگی ناشی از گرد و غبار در شهرستان آران و بیدگل با هدف سنجش دقیق آلودگی ضروری است.

به گزارش خبرنگار برنا از کاشان ، عباس ارغوانی اظهار داشت :  با نصب این دستگاه، اطلاعاتی درباره میزان بارندگی با دقت اندازه گیری بارش،دما و رطوبت و  منطقه به طور دقیق مشخص می شود.


منبع


|

نخستین دستگاه باران سنج  شهرستان کاشان در قمصر  نصب شد

ارغوانی ادامه داد: برای نصب این دستگاه حدود ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده و این دستگاه در شهر قمصر و بخشداری  نصب شده است.

رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: نخستین دستگاه باران سنج در بخشداری قمصر با هدف پایش میزان ریزش باران و برنامه ریزی جهت جلوگیری از وقوع سیلاب راه اندازی شد.

وی افزود: همچنین این دستگاه  قادر است اطلاعات مهمی در خصوص میزان ریزش باران به کارشناسان منتقل کند واز این طریق می توان از وقوع سیلاب و بروز خسارات برای مناطق مختلف شهرستان پیشگیری  کرد.

بخوانید:  خداحافظی از فوتبال تصمیم سختی بود/ مورایس سپاهان را به روزهای اوج خود رسانده است

آیا این خبر مفید بود؟