نخستین دستگاه ماموگرافی با تصویربرداری سه‌بعدی


ریس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی تصریح کرد: این پژوهشکده نه تنها برای درمان سرطان سینه بلکه برای ارائه خدمات فناورانه در مباحث مربوط با سلول درمانی، ژن درمانی، ویروس درمانی به عموم مردم قطب باشد.

زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد شبکه ملی پیشگیری از سرطان در قانون ۱۴۰۱ گفت: با پیگیری‌های انجام شده در بودجه سال ۱۴۰۱ ایجاد شبکه ملی پیشگیری از سرطان در نثر سریع قانون آورده شد و این ماموریت به پژوهشکده معتمد سرطان جهاددانشگاهی واگذار شد، ماموریتی که هم خطر و هم برکات زیادی دارد. خطر از این جهت که نباید فکر کنیم پول های در نظر گرفته شده در این زمینه به آسانی تامین می شود، بلکه برای ریال به ریال آن باید پاسخگو باشیم.
وی افزود: برای تخصیص این بودجه ساعت‌ها وقت صرف شده است و باید برای آن برنامه‌ریزی دقیقی به ویژه برای مناطق محروم انجام شود؛ چرا که آنها نیازمند دانش فنی ما هستند

مراسم بهره برداری از این دستگاه پیشرفته ماموگرافی با حضور زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار شد.

منبع


رامین صرامی فروشانی گفت: با وجود اینکه خود را قطب درمان سرطان سینه در کشور می دانیم اما این کافی نیست و اعتقاد داریم که شان جهاد دانشگاهی بسیار بالاتر است و بر همین اساس سیاست ها و برنامه هایی را برای ارتقا برنامه ریزی کرده ایم.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

بخوانید:  واکنش‌ها نسبت به بستن فرودگاه توسط بختیار

نخستین دستگاه ماموگرافی با تصویربرداری سه‌بعدی

وی افزود: شعار ارتقای کمی و کیفی خدمات را سرلوحه کار خود قرار داده ایم به صورتی که پیشرفته ترین امکانات درمانی و خدمات درمانی مبتنی بر محصولات فناورانه را در جهاد دانشگاهی ارائه دهیم؛ چرا که این پژوهشگده در مرز دانش و به روز است.

بخوانید:  سیاست‌گذاری‌ها در صنعت گیاهان دارویی با اجرایی شدن 76 اقدام ملی کارآمدتر می‌شود

انتهای پیام/

رییس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی تصریح کرد: سه مرکزی که مورد توافق سه جانبه که شامل دستور مجلس شورای اسلامی در خصوص راه اندازی مراکز اولویت بندی که پژوهشکده سرطان معتمد و دفتر تخصصی جهاددانشگاهی به عمل آورده و در نهایت تاییدی که معاونت بهداشت وزارت بهداشت انجام داده سه استان گلستان، همدان و اراک در اولویت قرار داده تا ظرف مدت کوتاهی به انجام خواهد رسید و تاییدیه آن را وزارت بهداشت به زودی اعلام خواهد کرد.

وی افزود: با همکاری های خوب جهاددانشگاهی با بخش خصوصی به نفع خود حرکت کردیم و با سرمایه گزاری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال توانستیم ظرف مدت بسیار کوتاه یعنی چند هفته تمام تجهیزات خود را بروز رسانی و حتی تعویض کردیم.