نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای لابی علیه ایران به فرانسه رفت

آن‌طور که رادیو بین‌المللی فرانسه در این خصوص گزارش کرده است، نتانیاهو در سفر خود به پاریس در نظر دارد ادعاهای بی‌اساس کمک نظامی جمهوری اسلامی ایران به روسیه در جنگ اوکراین و مسئله اغتشاشات در ایران را به میان بکشد به امید آن‌که فرانسه که از اعضای برجام است را ترغیب کند، احیای توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی را رها کند.

سفارت رژیم صهیونیستی در پاریس تصریح کرد که ماکرون و نتانیاهو امروز در خصوص «تلاش‌های بین‌المللی برای توقف برنامه هسته‌ای ایران» بحث و گفت‌وگو خواهند کرد.

رادیو بین‌المللی فرانسه به نقل از روزنامه صبح امروز پاریس گزارش کرد: «نتانیاهو و ماکرون درباره ایران و ایران و باز هم ایران گفت‌وگو می‌کنند».

نتانیاهو برای یک سفر سه روزه به امید جلب حمایت رئیس‌جمهور فرانسه علیه برنامه هسته‌ای ایران عازم پاریس شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) برای یک سفر سه روزه به امید جلب حمایت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه علیه برنامه هسته‌ای ایران عازم «پاریس» شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که همزمان با سفر نتانیاهو به فرانسه، «کاترین کولونا» وزیر خارجه فرانسه نیز با هدف گسترش همکاری عازم عربستان سعودی شد تا با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی دیدار کند.نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای لابی علیه ایران به فرانسه رفت
آیا این خبر مفید بود؟

منبع

انتهای پیام/

بر اساس این گزارش، یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه گفته است که پاریس معتقد است که برای رویارویی با ایران نیاز به «قاطعیت» است و برنامه هسته‌ای ایران را «خطرناک» توصیف کرده و مدعی مشارکت جمهوری اسلامی ایران در جنگ اوکراین شده است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف