نرخ ارز در لایحه بودجه ۱۴۰۲ بین ۲۶ تا ۲۸ هزار تومان است


نماینده مجلس: نرخ ارز در لایحه بودجه ۱۴۰۲ بین ۲۶ تا ۲۸ هزار تومان است

نماینده مردم تبریز در پاسخ به این سوال که مبنای محاسباتی ارز در لایحه بودجه 1402 چه میزان است؟ گفت: امسال هم صحبت از 26یا 28 هزار تومان است.

محمد حسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز و آذر شهر در مجلس در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، در رابطه با جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی پیرامون سیاست های ارزی گفت: مشکل اصلی که در جلسه روز گذشته کمتر به آن پرداخته شده و صریح هم بیان نشد، تعیین مبنای محاسباتی ارز در بودجه سنواتی است. وقتی که قیمت ارز در بازار 25 الی 26 هزار تومان بود، دولت مبنای محاسباتی را در لایحه بودجه 23 هزار تومان گذاشت. طبیعی است که هر چه کمتر از آن باشد قیمت ارز و درآمد دولت کاهش پیدا می کند. 

وی در پاسخ به این سوال که مبنای محاسباتی ارز در لایحه بودجه 1402 چه میزان است؟ تصریح کرد: امسال هم صحبت از 26یا 28 هزار تومان است.

نماینده مردم تبریز در رابطه با پیش بینی خود از بالارفتن قیمت ارز خاطر نشان کرد: بالا رفتن قیمت ارز بسته به انواع مدیریت ها دارد. اینکه در بودجه 1401 پیش بینی شده بود که کالابرگ  به خانوارها داده شود ولی در عمل پول نقد داده شد این اثر تورمی دارد و اگر کالا و کالابرگ بود هم نیاز خانوار تامین می شد مواد پروتئینی و مواد شوینده و این اثر تورمی و تزریق نقدینگی هم اتفاق نمی افتد عوامل مختلفی دست به دست هم می دهند که این نوساناتی که سوال کردید به وجود بیایند. 

انتهای پیام/ 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع