نظام تعلیم و تربیت به انتقال تجربه استادان و پیش کسوتان فرهنگی نیازمند است

مشهدی بیان کرد: درصددیم سه رشته کارشناسی ارشد شامل ادبیات فارسی برای دانشجویان غیر فارسی زبان و دانشجوییان بین المللی ، علوم تربیتی و ادبیات فارسی راه اندازی کنیم که بزودی در هر رشته ۲۰ نفر دانشجوی کارشناسی ارشد پذیرش خواهند شد. 

در پایان این مراسم از استادان پیش کسوت دانشگاه فرهنگیان قزوین تجلیل شد. 

مشهدی اظهارداشت: دانشگاه فرهنگیان قزوین در حال حاضر بیش از ۳ هزار دانشجو دارد که در ۱۳ رشته تحصیل می کنند. 

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان قزوین تصریح کرد: امروز دانشجوی شاخص به استاد شاخص نیاز دارد و دانشگاه فرهنگیان امروز و تربیت معلم دیروز بهترین مکان برای تربیت نسلی باسواد و متعهد و مومن است. 

مشهدی تصریح کرد: شاید دیگر استادی مانند مرحوم آهنیان یافت نشود که به فضاهای آموزشی نگاه تقدسی داشت که وصیت می کند ایشان را در جوار آزمایشگاه شیمی دفن کنند و این نگاه تکرار نخواهد شد. 

حمیدرضا مشهدی مدیرامور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان قزوین در این مراسم گفت: در شرایطی که در ادوار گذشته بارها بر اساس ضرورت و نیاز کشور تعدادی مهندس، پزشک، خلبان و تکنسین وارد کشور کردیم اما به همت فرهنگیان توانمند هرگز معلمی وارد کشور نشد و این نیاز در داخل تامین شد که این همت بزرگ ستودنی است. 

راه اندازی سه رشته جدید در دانشگاه فرهنگیان 

انتهای پیاممنبع

در ادامه حجت الاسلام انصاری استاد سابق اخلاق در دانشگاه فرهنگیان خاطراتی از دوران تدریس خود بازگو کرد. 

وی گفت: در گذشته با یک نسل طلایی روبرو بودیم که دیگر تکرار نخواهد شد و باید قدردان این گنجینه های ارزشمند باشیم. 

بخوانید:  تصاویری از سفرهای قبلی رئیسی به استان خوزستان؛ "تا حل مشکلات خوزستان از پا نخواهیم نشست"

وی بیان کرد: دیگر نسل هایی که نگاه ارزشی و معنوی به فضاهای آموزشی دارند را کمتر خواهیم دید و همان نسل شاگردانی تربیت کردند که ماندگار شدند. 

وی گفت: مرکز تربیت معلم در کشور حدود ۱۰۵ سال قدمت دارد و فعالیت آن به زمان دارالفنون بازمی گردد و در قزوین نیز این مرکز بیش از نیم قرن سابقه فعالیت دارد.

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان قزوین بیان کرد: اعتقاد داریم دانشگاه فرهنگیان ویژگی های خاصی دارد و دانشجویان می دانند وظایفشان چیست و در کجا و چه رشته ای کار می کنند و شغلشان تا ۳۵ سال آینده معلوم است و تاثیرگذاری ارزشمندی در نسل آینده دارند.

در این مراسم یوسفی رئیس سابق دانشگاه فرهنگیان هم در خصوص دستاوردهای سفر پژوهشی خود به ژاپن و تجارب فرهنگی این سفر و ضرورت استفاده از تجربه اساتید و پیش کسوتان علمی در دانشگاه فرهنگیان مطالبی بیان کرد. 

وی بیان کرد: همچنین ۵۰۰ استاد موظف و غیر موظف در دانشگاه فرهنگیان قزوین تدریس می کنند و این مرکز آموزش عالی بهترین مکان برای تربیت معلمان کشور است. 

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مراسم تجلیل از پیش کسوتان و فرهیختگان عرصه تعلیم و تربیت سه شنبه شب با حضورمشهدی مدیر امور پردیس دانشگاه فرهنگیان قزوین و جمعی از استادان و مدیران سابق مرکز تربیت معلم در سالن آمفی تئاتر شهید رجایی قزوین برگزار شد. 

مشهدی یادآورشد: از سال ۵۰ تاکنون در دانشگاه فرهنگیان حدود ۴۰۰ استاد تدریس کرده اند که ۹ نفر آنها فوت کرده اند و باید نگاه اصولی در استفاده از تجارب این بزرگواران داشته باشیم. 

بخوانید:  بادپروا: جشنواره تئاتر خیابانی مریوان چابک‌سازی می‌شود/ کیفیت شرط انتخاب آثار بخش بین‌الملل