نقشه‌ راه همکاری ایران و روسیه امضا می‌شود

انتهای پیام/





نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف





منبع

اسدزاده تصریح کرد: سند نقشه‌ راه را به طرف روس پیشنهاد دادیم که امیدواریم در این کمیسیون مشترک نهایی شود و به امضا برسد. در صورت امضای این سند، انسجام، یکپارچگی و توازنی در مجموعه فعالیت‌های اقتصادی دو کشور و روابط دو طرفه حاکم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از وزارت نفت، احمد اسدزاده به روسیه با بیان اینکه در این دور از نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه بیش از ۱۰ کارگروه تشکیل می‌شود، گفت: تمامی دستگاه‌های کشور در این نشست حضور دارند و با دستگاه‌های متناظر روس مذاکره می‌کنند.

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت با بیان اینکه در این مدت همکاری‌های متعددی در بخش نفت و گاز با روسیه تعریف کردیم، تشریح کرد: پروژه‌های مختلفی در این دوره تدوین شد؛ یک سند نقشه‌ راه همکاری‌های بلندمدت در بخش نفت و گاز با روسیه تعریف کردیم که دو ضمیمه اصلی دارد؛ یکی از این ضمیمه‌ها که خوشبختانه فعال شد، ضمیمه همکاری‌های شرکت ملی نفت ایران با گازپروم روسیه است. ضمیمه دیگر همکاری‌های دو کشور در حوزه علم و فناوری در نفت و گاز است.

در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه نمایندگانی از وزارت نفت، خارجه، امور اقتصاد و دارایی، راه و شهرسازی، نیرو، علوم، تحقیقات و فناوری، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، ارتباطات و فناوری اطلاعات و نمایندگانی از ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، ستاد نیروهای مسلح، شورای‌ عالی مناطق تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی، سازمان ملی استاندارد، اتاق بازرگانی و مرکز تجاری ایران در روسیه حضور دارند که با همتایان خود به گفت‌وگوی کارشناسی برای تدوین اسناد همکاری می‌پردازند.

بخوانید:  کمک مردم به پلیس برای باز کردن راهی که آشوبگران بسته بودند

شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه از امروز (هشتم آبان‌ماه) تا روز سه‌شنبه (دهم آبان‌ماه) به میزبانی روسیه برگزار می‌شود. جواد اوجی، وزیر نفت ریاست هیئت ایرانی این کمیسیون مشترک و الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه هم رئیس کمیسیون مشترک ایران و روسیه از سوی روسیه را برعهده دارد.


معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت از مذاکره برای امضای نقشه‌راه همکاری ایران و روسیه در نشست شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه خبر داد.