نمایشگاه همتایابی به واکاوی دقیق از نیازهای اقتصاد دریامحور کمک‌ می‌کند

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حاجبی امام جمعه شهرستان قشم در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی همتایابی اقتصاد دریامحور قشم در جمع خبرنگاران اظهارداکشت: این نمایشگاه فرصت خوبی است تا واکاوی درستی از نیاز های اقتصاد دریامحور در قشم انجام شود و به نقاط قوت و ضعف رسیدگی شود‌.

وی در پایان خاطرنشان‌کرد: بهتر بود برای برگزاری این نمایشگاه اطلاع رسانی بیشتر و پیش نمایشگاه هایی نیز برگزار می شد تا بعضی از صنایع مهم که آشنایی با چنین رویداد هایی را نداشته اند نیز بتوانند در این نمایشگاه شرکت کنند در هر صورت این نمایشگاه برای تقویت اقتصاد مردم جزیره و کشور قطعا سودمند خواهد بود.

انتهای پیام/منبع

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجبی اذعان کرد: فرهنگ مردم جوار دریا باید حفظ شود و یک اقتصاد دریامحور همسو با فرهنگ مردم ساحل نشین ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه، اولین رویداد بین المللی اقتصاد دریامحور بوده است، افزود: ما باید به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی عمل کنیم به خصوص به سخنان ایشان درباره تقویت اقتصاد ساحل نشینان که یک اقتصاد پویا و پایدار و نعمت خدادادی است و باید با برنامه ریزی دقیق این مسئله را به سرانجام برسانیم.

خبرنگار: راضیه سالاری

امام جمعه جزیره قشم ادامه داد: دیپلماسی اقتصادی مبتنی بر جوامع محلی حلقه مفوده اقتصاد دریامحور است و باید به دنبال افرادی بود که سال های سال بوجود آورنده اقتصاد سالمی در جزیره بوده اند، وزارت‌ خارجه نیز اگر می‌خواهد دیپلماسی اقتصادی را به اوج برساند باید این دیپلماسی را مبتنی بر جوامع محلی پیش ببرد.

بخوانید:  حمله تروریستی به کرمان را محکوم کرد