نمایندگان پیگیر مطالبات جامعه کارگری باشند/ دستمزدها کافی نیست

سلیمانی فرد تصریح کرد: اگر سازمان بیمه تامین اجتماعی مشکلات مالی دارد نباید فقط از بیمه شدن کارگران ساختمانی خودداری کند.

انتهای پیام

در این نشست که کوزه گرها مدیرکل تامین اجتماعی و شمس الدینی مدیر درمان استان نیز حضور داشتند ابتدا عید علی کریمی دبیر اجرایی خانه کارگر اظهارداشت: 67 درصد جمعیت استان کارگری است ولی وضعیت امکانات درمانی و بهداشتی موجود در این استان هرگز جوابگوی نیازها نیست.

کریمی اضافه کرد: کاهش سن بازنشستگی هم از دیگر چالش هاست و به نظر می رسد برنامه هفتم بسیاری از حقوق کارگران را نادیده گرفته و که باید مورد بازنگری قرار گیرد.

47


آیا این خبر مفید بود؟

دبیر اجرایی خانه کارگر یادآورشد: ادغام صندوق های بازنشستگی در نهادهایی مانند امداد از دیگر اشتباهاتی است که به این صندوق آسیب خواهد زد و به نظر می رسد شرکای اجتماعی باید در این زمینه اظهار نظر کنند.

در ادامه مدیران تامین اجتماعی و مدیریت درمان استان گزارشی از اقدامات انجام شده و پرداخت بدهی دولت به مراکز درمانی ارائه کردند.

photo_2023-07-02_22-58-29

اسدی یادآورشد: از نمایندگان درخواست می کنیم از وزیر کار سوال کنند چرا ماده 41 اجرا نمی شود و در برنامه هفتم هم یک بند اضافه کرده و کلمه«مرکب» را بکار برده اند تا اگر دولت چند سال هم نتواندبدهی کارگران را بدهد با همان مبلغ سابق باشد که حق کارگران ضایع خواهد شد و این بی ارزش شدن زحمت کارگران یک چالش جدی است.

4321

محرم سلیمانی فرد رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان البرز هم اظهارداشت: از سال 98 تاکنون به بهانه اصلاح ماده پنج، بیمه اجباری کارگران ساختمانی متوقف شده و حتی یک نفر در این سالها تحت پوشش بیمه قرار نگرفته است.

بخوانید:  لغو سفر وینگر سابق استقلالی ها به تهران

آیت اسدی نماینده شورای عالی کار استان هم در این نشست اظهارداشت: از نمایندگان انتظار داریم فقط در ماههای منتهی به انتخابات ارتباط خود را با جامعه کارگری بیشتر نکنند بلکه در ایام سال هم نشست های بیشتری با این گروه زحمتکش داشته باشند و با مشکلاتشان آشنا شوند.

دبیر اجرایی خانه کارگر از مجمع نمایندگان استان قزوین خواست ضمن پیگیری مطالبات به حق کارگران نسبت به بازنگری در برنامه هفتم اقدام و از نظر کارشناسان در اصلاح آن استفاده کنند تا حق کارگران تضییع نشود.

نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی هم متعهد شدند پیگیر مطالبات و مشکلات کارگران باشند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

وی بیان کرد: همانگونه که نماینده قزوین در زمینه خودرو پیگیر بودند و توانستند به کاهش قیمت آن کمک کنند انتظار داریم در خصوص مشکلات جامعه کارگری مانند حقوق و دستمزد، بیمه، درمان و سایر موارد هم اقدام کنند.

وی افزود: امنتظار داریم قانون اجرا شود و هیچ بهانه ای برای اجرا نشدن آن نیست و از نمایندگان درخواست مساعدت وهمراهی برای اجرای بیمه کارگران ساختمانی داریم. 

وی اظهارداشت: بیمارستانها نیز بیمه های تکمیلی را نمی پذیرند و هزینه درمان کارگران بشدت بالا رفته لذا از نمایندگان انتظار داریم صدای ما در مجلس باشند و این مشکلات را منعکس و پیگیری کنند.

در ادامه سیارمه مسئول جمعیت ایمنی راههای استان به نمایندگی از رانندگان نیز گفت: نمایندگان باید زبان گویای طبقات زحمتکش و ضعیف جامعه باشند و نگذارند حق مظلومان ضایع شود.

12345

کریمی بیان کرد: سیستم نظارت بر وضعیت درمان استان نیز مطلوب نیست و پایین بودن حقوق پزشکان و پرستاران تامین اجتماعی انگیزه آنها را کاهش داده و به نظر می رسد این بی عدالتی در حق این افراد نیز مشکلات بیمه شدگان را بیشتر می کند.

بخوانید:  ثبت نام ۶ نفر در هر دقیقه برای خودرو در سامانه یکپارچه

photo_2023-07-02_22-57-59

وی بیان کرد: دو بیمارستان و شش درمانگاه تامین اجتماعی جوابگوی بیش از 220 هزار کارگر نیست و متاسفانه بیمارستانهای بخش خصوصی نیز از ارائه خدمات درمانی با تعرفه دولتی به کارگران و بیمه شدگان تامین اجتماعی خودداری می کنند و به کسی هم پاسخگو نیستند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار تصریح کرد: تورم و گرانی ها، هزینه زندگی را بشدت بالا برده و حقوق کارگران جوابگوی تامین معیشت و مسکن آنها نیست و امیدواریم نمایندگان در این زمینه فکری اساسی کنند.

photo_2023-07-02_22-57-54

وی اظهارداشت: در خصوص دستمزدهای کارگران نیز وزیر کار متعهد شده بود میزان افزایش بر اساس تورم باشد اما امروز زیربار آن نمی روند و این موضوع نیز مورد بی اعتمادی کارگران به مسئولان شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛ نمایندگان تشکل های کارگری عصر یکشنبه در نشست با مجمع نمایندگان استان قزوین مشکلات خود را در خصوص بیمه کارگران ساختمانی، امنیت شغلی، کاهش سن بازنشستگی کارگران، کاهش سهم بیمه کارفرمایی و دولت و فشار به کارگران، بی توجهی به بیمه رانندگان، مطرح کردند.