نمی‌خواهم در این فوتبال آخرتم را زیر سوال ببرم/ پرسپولیس، سپاهان و استقلال مدعیان قهرمانی لیگ هستند


پیروانی: نمی‌خواهم در این فوتبال آخرتم را زیر سوال ببرم/ پرسپولیس، سپاهان و استقلال  مدعیان قهرمانی لیگ هستند

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: دیگر انگیزه و امیدی به این فوتبال نداریم.

غلامحسین پیروانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا، در خصوص شرایط تیم امید ایران در هانگژو گفت: کار برای تیم امید در بازی‌های آسیایی سخت است اما برای این تیم آرزوی موفقیت دارم. ژاپن، کره جنوبی، امارات، عراق، عربستان و استرالیا مدعی هستند اما باز توکل‌مان به خداست و امیدوارم غیرت و تعصب بازیکنان کمک کند تا شاهد نتایج خوبی در این رویداد باشیم. 

وی در خصوص وضعیت کلی فوتبال ایران تاکید کرد: آینده فوتبال ایران فکر می‌کنم مادیات آمد و معنویات را از بین برد. کسی که حقش است پنج میلیارد تومان پول بگیرد می‌آید و در کمال تعجب بیست میلیارد پول می‌گیرد. این مساله باعث می‌شود تا دیگر انگیزه و امیدی به این فوتبال متصور نباشیم. 

سرمربی اسبق فجرسپاسی شیراز در مورد حضور تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا و حریفان این تیم‌ها گفت: گروه نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا بسیار سخت است و تمام تیم‌ها بسیار دشوار و سخت هستند. به همین دلیل هم نباید چندان توقعی از تیم‌های باشگاهی‌مان داشته باشیم چرا که حریفان آسیایی ما ولخرجی‌های زیادی داشته‌اند تا بتوانند در ترکیب خود بازیکنان باکیفیتی به استخدام در بیاورند. 

پیروانی در مورد خلا VAR در فوتبال ایران اظهارداشت: چقدر در این مدت گفته‌اند سیستم کمک داور ویدئویی وارد ایران می‌کنیم اما نشد که نشد. همه گفته آقایان صحبت کردن است. امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق برای فوتبال ایران رخ بدهد.  

بخوانید:  نشست کمیته انضباطی برای بررسی مطالبات 21 نفر

وی در خصوص عملکرد فدراسیون فوتبال و مدیران فوتبالی ایران گفت: در حال حاضر نمی‌توان نظر کاملی در مورد شرایط فدراسیون داد. به اعتقاد من پس از پایان بازی‌های آسیایی، جام ملت‌های آسیا و …. می‌توان آنالیز و نتیجه‌گیری کرد که چقدر فدراسیون فوتبال در سال جاری  چقدر موفق بوده است. 

سرمربی سابق تیم امید در مورد برگزاری دیدارهای دوستانه برای ایران در فیفادی گفت: بازی با تیم‌های درجه چندم اروپایی و آفریقایی نمی‌تواند تاثیر زیاد روی پیشرفت فوتبال ما داشته باشد بلکه باید به مصاف تیم‌هایی برویم که یک سر گردن از ما بالاتر باشند. بازی مقابل حریفان قدرتمندتر می‌تواند نقاط ضعف و قوت تیم ملی نمایان کند تا مشخص شود در چه سطحی هستیم.  

پیروانی در خصوص هزینه‌هایی که در باشگاه‌های ایران شده است، تاکیدکرد: در فوتبال موضوع همیشگی این است هر چقدر پول بدهی، آش می‌خوری. به نظرم سپاهان، پرسپولیس و چند تیم دیگر خوب هزینه کرده‌اند. به هرحال باشگاه‌هایی هم که از نظر مالی بنیه قوی ندارند باید در انتهای جدول برای نیفتادن تلاش کنند. پرسپولیس، سپاهان و استقلال سه تیم مدعی قهرمانی در لیگ هستند. 

پیروانی در مورد فعالیت فوتبالی‌اش گفت: خدارا شکر  یک مدرسه فوتبال دارم  که حدود 700 تا 800 شاگرد در آن حضور دارند، برای همین هم است که دلم برای فوتبال تنگ نمی‌شود. وارد فضای کنونی فوتبال شوم آن وقت باید وارد دنیای گناه و غیبت شوم و آخرتم را زیر سوال ببرم.

انتهای پیام/ 
منبع