نهاده‌ها تا پایان تابستان تامین شد

گفتنی است، در ابتدای این نشست گزارش جوجه ریزی استانها تا 26 اردیبهشت ارایه شد، بر اساس این گزارش؛ 24 استان بیش از 100 درصد مقادیر تعیین شده و 8 استان در حد انتظار، برای دوره اردیبهشت و خرداد جوجه ریزی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری برنا، محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی، در قرارگاه امنیت غذایی با نتیجه‌بخش دانستن برنامه فشرده بازسازی زنجیره ارزش مرغ در سال گذشته اظهار داشت: حفظ شرایط موجود نیازمند اجرای برنامه عمل سالانه و رصد دوره‌های جوجه‌ریزی و کشتار، بازار‌رسانی و تامین، ذخایر راهبردی و صادرات است.

وزیر جهادکشاورزی گفت: نهاده‌ها تا پایان تابستان تامین شده است و از هم اکنون برای نیمه دوم سال در حال برنامه‌ریزی هستیم و به زودی برای تامین نهاده شش ماهه دوم سال اقدام می‌شود.

انتهای پیام/منبع

نیکبخت شبکه توزیع مناسب و فروشگاه‌های زنجیره‌ای را از عناصر مهم تامین به موقع و ثبات در بازار عنوان کرد و گفت: نظام‌مندی و نظارت بر زنجیره و شبکه توزیع، لازمه پایداری و یکنواختی تولید و بازار است.

نیکبخت تنوع در سه عامل؛ تامین کننده، مبادی تامین و نوع نهاده با تغییر در رژیم غذایی دام و طیور را سیاست وزارت جهادکشاورزی در تثبیت و پایداری تولید برشمرد و پیاده‌سازی این عوامل را در کاهش هزینه تولید و افزایش بهره‌وری مؤثر خواند.

بخوانید:  واکنش مدیر مدرسه فوتبال کمپ ناصر حجازی به حواشی اخیر و پایان شایعات