نگاه قومی و قبیله ای را در انتخابات کنار بگذاریم

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه نگاه قومی، قبیله‌ای و عشیره‌ای را در انتخابات کنار بگذاریم و فرد شایسته و نماینده‌ای مسلط به امور را انتخاب کنیم، گفت: مجلس نقش مهمی در کشور دارد لذا افراد شایسته‌ که ما را از این بن بست خارج کنند برای مجلس انتخاب کنیم.

وی با اشاره به انتخابات ۱۱ اسفند سال جاری، انتخابات را نقطه اتکاء جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: انتظار بود که در کاندیداتوری انتخابات بانوان استان نقش و سهم بیشتری داشتند اما از مجموع ۲۰ نفر بانوی پیش ثبت نامی چهار نفر ثبت نام خود را قطعی کردند که کمترین مشارکت بانوان مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

هاشمی مهر با بیان اینکه زمینه مشارکت بانوان در نظام جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه ها فراهم شده است، گفت: انتخاب از روی احساس یکی از معضلات استان است در حالی که بدون اینکه تعصب به خرج دهیم می‌توانیم انتخاب خوب و انتخابات خوبی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سید جواد هاشمی‌مهر در نشست کمیسیون بانوان و خانواده شهرستان بهمئی با اشاره به اتفاقات تلخی که در غزه در حال رخ دادن است، گفت: همه مسلمانان دنیا و مردم آزادی خواه جهان علیه جنایت‌ها و نسل کشی اسرائیل به پا خواستند و شاهدیم بزرگترین تجمعات تاریخ کشورهای فرانسه و انگلیس و حتی ترکیه شکل گرفت.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: هم در انتخاب هایی که خواهیم داشت و هم در خواسته‌هایمان از نمایندگان باید دقت نظر داشته باشیم و آنچه قانون در حیطه وظایف نماینده معین کرده از آنها مطالبه کنیم.

بخوانید:  بانک صادرات ایران به ٥٢ هزار نفر وام‌ قرض‌الحسنه فرزندآوری پرداخت کرد

وی با بیان اینکه نباید به دنبال کم رنگ کردن نقش و جایگاه نمایندگان باشیم، گفت: باید خواسته ما  و مطالبه‌گری ما از نمایندگان مجلس این باشد که چهار سالی که در قوه مقننه بودند چه اقداماتی برای کشور، استان و حوزه انتخابیه انجام دادند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری با «خانواده شهید سید علی دردارنژاد» دیدار کرد، ضمن اینکه دیدار با امام جمعه بهمئی از دیگر برنامه های سید جواد هاشمی‌مهر بود.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد افزود از رفتارهایی غیراخلاقی که در فضای مجازی است دوری کنیم تا شاهد رقابت‌هایی سالم در چارچوب قانون باشیم.

هاشمی مهر با تاکید بر اینکه، مشارکت بانوان در فعالیت‌های سیاسی از جمله انتخابات یک رسالت و تکلیفی مهم است، عنوان کرد: کمیت و کیفیت انتخابات می تواند متأثر از مشارکت و حضور آگاهانه و فعال جامعه بانوان باشد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، جنبه های تکلیفی حضور و مشارکت بالای بانوان در انتخابات را شایسته گزینی بیان کرد و افزود: مهمترین مؤلفه تاثیرگذار در انتخابات پایدار ماندن ارزش های انقلاب و نظام و صیانت از آن و تحویل آن به امین مورد اعتماد است.

هاشمی‌مهر به اهمیت چهار راهبرد مقام معظم رهبری مبنی بر امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اشاره کرد و افزود: سلامت انتخابات بر دوش مردم و مجریان انتخابات است و حامیان کاندیدای مجلس نباید با کارهای خلاف قانون و شرع سلامت انتخابات را تحت شعاع قرار دهند.

انتهای پیام 

بخوانید:  تمرین پرسپولیسی ها بدون لوکادیا و شیخ دیاباتهمنبع

هاشمی مهر به دو وظیفه نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: نماینده مجلس نقش نظارتی و قانونگذاری را بر عهده دارد اما متاسفانه در مواردی اصل مسئله را رها و فراموش کردیم و به دنبال خواسته‌های شخصی از نماینده مجلس هستیم.

وی به چهار مولفه مورد تاکید مقام معظم رهبری اشاره و عنوان کرد: مشارکت یکی از مولفه‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری است که مشارکت بالای مردم استان نشان دهنده علاقمندی آنها به جمهوریت نظام است اما امسال دشمن سیاه‌نمایی زیادی انجام داده تا مشارکت مردم را تحت شعاع قرار دهد.