نگرانی در مورد VAR در جام جهانی وجود ندارد/ ملی‌پوشان به قضاوت داوران اعتراض نکنند


نوید مظفری در گفت‌وگو با برنا

نگرانی در مورد VAR در جام جهانی وجود ندارد/ ملی‌پوشان به قضاوت داوران اعتراض نکنند

کارشناس داوری فوتبال گفت: متاسفانه هنوز در لیگ ما بحث اعتراض به داوری دیده می‌شود که باید ملی‌پوشان در این خصوص خیلی دقت داشته باشند.

نوید مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در آستانه آغاز دیدارهای جام جهانی در قطر در مورد بحث داوری در این رقابت‌ها اظهار داشت: تا قبل از حضور تیم ها در جام جهانی مسائل مربوط به داوری برای همه بازگو شده و تیم ها نسبت به ماجرای داوری در این رقابت ها به نوعی توجیه شده اند و خیلی بعید است مشکلی در این زمینه پیش بیاید.

وی افزود: در جام جهانی روسیه هم برای داوری ها از VAR استفاده شده بود و تجربه خوبی در آن رقابت ها به دست آمده و فکر نمی کنم مشکل خاصی را در جام جهانی در خصوص این موضوع شاهد باشیم اما باید به این موضوع اشاره کنم که نگرانی های دیگری در بحث داوری وجود دارد که امیدوارم مشکلی برای ما نباشد که آن موضوع به اعتراض های بازیکنان در زمین به تصمیمات داوری است.

کارشناس داوری فوتبال تاکید کرد: مشکل اصلی می تواند مربوط به عادت فوتبال ما به اعتراض به داوری ها باشد که شاید پیامدهای بدی را داشته باشد. هنوز خیلی از فوتبالی ها ماجرای جام ملت ها و دیدار برابر ژاپن را از یاد نبرده اند. متاسفانه هنوز در لیگ ما بحث اعتراض به داوری دیده می شود که باید ملی پوشان در این خصوص خیلی دقت داشته باشند.

مظفری در خصوص پیش‌بینی خود از سطح داوری‌ها در جام جهانی پیش‌رو به خبرنگار برنا گفت: در سال های اخیر یکسری از جذابیت های فوتبال به بحث داوری ها و چهره های جذاب در امر داوری بر می گشت و برخی از جذابیت هواداران برای تماشای این ورزش به حضور چهره های سرشناسی مثل مارکوس مرک، پیرلوییجی کولینا و … مرتبط بود اما در دوره پیش رو شاهد حضور چهره های جذابی در داوری ها نیستیم.

وی ادامه داد: البته فکر می کنم این موضوع در لیگ ایران هم وجود دارد و چهره های داوری جذابی در فصول اخیر در عرصه داوری حضور ندارند. با این حال همه فوتبال دوستان در سراسر دنیا به جام جهانی نگاه ویژه ای دارند و امیدوار هستند بهترین نمایش ها را در زمینه فوتبال و داوری ها در جام جهانی شاهد باشیم.

داور قدیمی فوتبال در مورد حضور تیم داوری علیرضا فغانی به عنوان نماینده‌هایی از داوری ایران در جام جهانی 2022 قطر گفت: برای داوران ایرانی که نماینده جامعه داوری ما در جام جهانی هستند، آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم تیم داوری ایران در قطر نمایش خوبی داشته باشند.

خبرنگار: سمیه قدیری

انتهای پیام//    


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع