نیاز صنایع نیروگاهی را تجهیزات ایران‌ساخت تامین کرد

انتهای پیام/

نیاز صنایع نیروگاهی را تجهیزات ایران‌ساخت تامین کرد

یکی از توانمندی‌های این شرکت دانش‌بنیان، احداث نیروگاه‌های گازی وCHP کوچک مقیاس است که توان تولید برق از 5 مگاوات تا 50 مگاوات را دارا می‌باشد. این مجموعه همچنین به صورت تخصصی در حوزه تولید قطعات الکترونیک مورد نیاز در صنعت برق و تولید نیروگاهی کشور فعال است. در نیروگاهای های کشور کارت‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد که غالباً توسط شرکت جنرال الکتریک آمریکا ساخته شده‌اند. این کارت‌ها بین 10 تا 15 هزار دلار قیمت دارند.

شرکت دانش‌بنیان بهساز صنیع سیستم، یک دستگاه تستر کاربردی با قیمت مناسب تولید کرد که می‌تواند دور توربین ژنراتور را اندازه‌گیری کند. این اندازه‌گیری باعث می‌شود تا اشکالات احتمالی شناسایی شوند و از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

منبع

چندی قبل، برق رسانی در خوزستان به دلیل آلودگی مقره‌های برق، با مشکل مواجه شد. مهندسان شاغل در این شرکت، یک پهپاد شستشو دهنده مقره ساختند که علاوه بر دارا بودن مزیت مالی از کارایی بالای نیز برخوردار بود.

شرکت دانش‌بنیان بهساز صنایع سیستم،  محصولات مورد نیاز نیروگاه‌های کوچک را با قیمتی پایین‌تر از نمونه‌های وارادتی، بومی‌سازی کرده است. محصولی ایران‌ساخت که بر خلاف  نمونه وارداتی بدون دخالت واسطه‌ها، از ضمانت و خدمات پس از فروش نیز برخوردار است.

دستگاه تستر توربین ژنراتور دیگر مورد موجود در سبد محصولات فناورانه و دانش ‎بنیان این شرکت است. به دلیل اشکال و گاهاً قدیمی بودن توربین، نوساناتی در شبکه برق به وجود می‌آید. این نوسانات ممکن است که به وسائل برقی مانند یخچال یا دیگر لوازم برقی، آسیب وارد کند. این معضل باعث شد تا متولی دولتی، اعلام کند که اگر نوسان باعث سوختن وسائل برقی و وارد آمدن خسارت به شهروندان شد، خسارت آن را پس از کارشناسی پرداخت می‌کند.

بخوانید:  تأمین اعتبار پروژه راه آهن و کتابخانه مرکزی از طریق طرح مولدسازی

یک شرکت دانش‌بنیان از طریق بومی‌سازی، تجهیزات نیروگاه‌های کوچک را با هزینه‌ای پایین‌تر نسبت به نمونه خارجی طراحی و تولید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ حسینعلی بهجو مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان بهساز صنیع سیستم با اشاره به این که صنایع نیروگاهی به عنوان صنایع راهبردی و زیرساختی کشور، اهمیت بالایی دارند، گفت: پس از اعمال تحریم‌های ظالمانه، در این قسمت با مشکل تامین قطعات مواجه شدیم و برای پاسخ به نیازهای فناورانه صنعت برق حرکت در این مسیر را آغاز کردیم.