هزینه بیش از دویست میلیاردی برای پروژه های عمرانی شهر ارومیه

مهدیزاده با تاکید به اینکه امروزه ناوگان حمل و نقل ارومیه کاملا فرسوده هستند و فقط ۱۸درصد از تردد روزانه توسط حمل ونقل عمومی انجام می شود، اظهار کرد: در ۱۳ ماه اخیر  با اعتبار ۷۴ میلیارد تومان، ۵۵دستگاه اتوبوس جدید خریداری و ۱۰دستگاه هم نوسازی شده است.

بررسی طرح جامع شهر ارومیه منطبق با واقعیت شهری

مهدیزاده با اشاره به اینکه شهرداری ارومیه درحال حاضر فقط برای امورات روزمره ۸۱میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان ماهانه هزینه می کند، یاد آور شد: در ۶ماهه سال جاری از محل صدور پروانه ساختمانی و ماده صد درآمد شهرداری ۲۱۲میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینکه امروزه سرانه اکولوژی فضای سبز ارومیه ۱۱.۶متر مربع و سرانه اجتماعی نیز ۱۱متر مربع است، اظهار کرد: در سال جاری یک پارک با نام یاشیل باغی در ارومیه افتتاح و دو پارک دیگر در فدک و میرداماد افتتاح می شود.

انتهای پیاممنبع

هزینه و درآمد شهرداری

مهدیزاده یاد آور شد: در سال جاری ۲۵هزار متر جدول گذاری با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در پروژه تقاطع غیرهمسطح آذربایجان ۵۸۴تن میلگرد با اعتبار ۱۲میلیارد تومان، ۲۸۰۰مترمکعب بتن ریزی با ارزش ۳میلیارد تومان، ۵۰۰۰ تن قالب بندی انجام شده ، خاطر نشان کرد: ۳۱میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان در پل B۵پروژه آذربایجان اعتبار هزینه شده است.

خرید ۵۵ دستگاه اتوبوس جدید 

 وی با اشاره به اینکه یکی از نیازهای شهر ارومیه بحث آسفالت معابر است، تصریح کرد: ۳۰درصد از سطح معابر شهر ارومیه را معابر تشکیل می دهند و متاسفانه در سال های اخیر در بحث آسفالت معابر اقدامات خوبی انجام نشده است اما در سال جاری ۵۰۰هزار متر مربع آسفالت معابر با تمرکز بر مناطق کم برخوردار با اعتبار ۲۰۰میلیارد تومان انجام شده است.

بخوانید:  دیده شدن اتوبوس های بدون راننده در خیابان+ تصاویر

شهردار ارومیه با تاکید به اینکه سامانه ستاد با هدف شفاف سازی تمام مناقصات شهرداری راه اندازی شده و جز کلانشهرهای برتر در راه اندازی این سامانه هستیم، اظهار کرد: در ۶ماهه دوم سال گذشته ۴۲میلیارد تومان نسبت به مدت مشابه هزینه مدیریت شهرداری در سیستم خزانه داری ثبت شده است.

مهدیزاده  با اشاره به اینکه یکی از ایرادات طرح جامع شهری نبود کارشناس بومی از ارومیه است، یاد آور شد: در طرح جامع شهری باید جمعیت ۷۱هزار نفری شناور ارومیه و ۲۰هزار نفری دانشجویان ارومیه لحاظ شود و طرح جامع شهر یک طرح بلند مدت بوده و ارتباطی به یک میلیونی شدن جمعیت ارومیه ندارد.

وی در ادامه گفت: درآمد شهرداری ارومیه از قبال مجموعه پروانه ساختمان سازی و ماده صد و دیگر اسناد مالی حدود دو هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال در طول شش ماه بوده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مهم مدیریت شهری ترافیک و حل این معضل است، تصریح کرد : ترافیک امروز ارومیه ماه عسل اقدامات قبلی بوده چرا که توسعه شهری در سال های اخیر در ارومیه هیچ منطقی نداشته است.

شهردار ارومیه در ‌ادامه با اشاره به چارت سازمانی و وضعیت پرداخت حقوق داخل سازمانی افزود: پنج هزار و ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم از شهرداری حقوق می‌گیرند و این یعنی ۸۱۷ میلیارد ریال ماهیانه باید پرداختی داشته باشیم تا شاکله مدیریت دچار مشکل نشود و ماهیانه ۱۰ میلیارد ریال نیز هزینه‌های ماشین آلات شهرداری است.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی ، حسین مهدیزاده شهردار ارومیه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود : بحث عمران شهری یکی از مطالبات عمومی است و در سال جاری ۲۲۴میلیارد تومان در بحث پروژه های عمران شهری در ارومیه هزینه شده و ۵۰۰میلیارد تومان از بدهی های گذشته باقی مانده از مدیریت شهری اسبق شهرداری ارومیه در سالجاری پرداخت شده است.

بخوانید:  اجرای طرح فیبر نوری برای منازل و کسب و کار‌ها در کهگیلویه و بویراحمد
وی با اشاره به اینکه طرح جامع شهری باید منطقی بررسی شود، خاطر نشان کرد: طرح جامع شهری در بخش تجزیه و تحلیل داده ها و جمعیت اماری مشکل کارشناسی دارد که باید برطرف شود چرا که اگر بطور جامع و منطقی انجام نشود در کمترین زمان طرح پاسخگو نخواهد بود.