هزینه هشت صد میلیارد ریالی برای بهسازی و تعریض محور پیرانشهر


مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: عملیات بهسازی و چهار خطه شدن ۷.۵ کیلومتر از محور پیرانشهر به سردشت آغاز شده و امسال چهار کیلومتر از این مسیر با ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری می‌رسد.

سیدمحسن حمزه‌لو  مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: برای اجرای کل این طرح یک هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

او با اشاره به ایجاد کریدور ترانزیتی به پایانه مرزی تمرچین از مسیر جنوب آذربایجان‌غربی، گفت: محور پیرانشهر – سردشت ۹۳ کیلومتر است و توسعه این مسیر امکان دسترسی ترانزیتی به پایانه مرزی تمرچین از سمت جنوب استان را فراهم می‌کند.

حمزه‌لو می گوید: ایجاد کریدور ایمن و مطمئن به موازات نوار مرزی ایران و عراق با توجه به موقعیت ویژه جنوب استان آذربایجان غربی دارای اهمیت است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: افزایش ظرفیت ترافیکی محور پیرانشهر به سردشت، ارتقای ایمنی، تسهیل نقل و انتقال محصولات کشاورزی و کاهش سوانح و تصادقات جاده‌ای از مهمترین اهداف توسعه این مسیر ارتباطی است.

حمزه‌لو گفت: طبق قرارداد طرح بهسازی و تعریض محور پیرانشهر به سردشت در دو سال آینده به اتمام می‌رسد و زیربار ترافیک می‌رود.

او گفت: اقتصادی شدن زیرساخت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای در رأس برنامه‌های راهبری استان قرار گرفته و تلاش می‌شود از تمام فرصت‌های تامین منابع مالی جهت تکمیل پروژه‌های راهسازی استفاده شود.منبع