هشدار دادستان رفسنجان به متعرضان به آثار تاریخی و فعالیت‌های غیرمجاز گردشگری


هشدار دادستان رفسنجان به متعرضان به آثار تاریخی و فعالیت‌های غیرمجاز گردشگری

در دیدار رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رفسنجان و فرمانده یگان حفاظت این اداره با دادستان شهرستان رفسنجان وضعیت شهرستان در حوزه های سه گانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حسن حسینی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان ۲۵ دی‌ماه در این دیدار به تشریح وضعیت و موانع و مشکلات حوزه فعالیت خود پرداخت و ضمن تشکر از همراهی دادستان و دستگاه قضایی در برخورد با جرائم علیه مواریث فرهنگی خواستار تداوم حمایت های مقام قضایی شد.

در ادامه این دیدار ایمان شهسواری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفسنجان با اشاره به اهمیت آثار تاریخی و میراث فرهنگی به عنوان یکی از زیرساخت های توسعه پایدار جوامع و کمک به رونق صنعت گردشگری خواستار توجه و حمایت همه دستگاه‌های اجرایی از این امر مهم شد و با اعلام حمایت دستگاه قضا در حفاظت از میراث فرهنگی، به سودجویان و متعرضان به آثار تاریخی هشدار داد.

وی همچنین با اشاره به مشکلاتی که فعالیت های غیرمجاز گردشگری برای شهروندان و فعالان این حوزه به وجود آورده ضمن هشدار به برگزار کنندگان تورهای غیرمجاز، از ریاست اداره میراث فرهنگی خواست با استناد به قوانین و مقررات موضوعه حوزه گردشگری و طرح شکایت زمینه توقیف اینگونه فعالیت ها را فراهم نماید و در تحقق این موضوع از حمایت دستگاه قضایی شهرستان برخوردار است.

گفتنی است اخیرا نیروهای یگان حقاظت میراث فرهنگی شهرستان پس از آموزش های لازم به عنوان ضابط قضایی معرفی شده اند که این امر برخورد با خاطیان را تسهیل می کند.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع