هشدار سطح نارنجی خیزش گرد و غبار در استان تهران


هشدار سطح نارنجی خیزش گرد و غبار در استان تهران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از هشدار سطح نارنجی در استان به دلیل وقوع وزش باد شدید و افزایش گرد و غبار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ حامد یزدی مهر ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: با توجه به شدت وزش باد و افزایش گرد و غبار، هشدار سطح نارنجی توسط هواشناسی استان صادر شده است.

یزدی مهر با اشاره به اینکه زمان شروع این مخاطره از امشب یکشنبه د‌وم مرداد ماه تا دوشنبه سوم مرداد ماه ادامه خواهد داشت گفت: منطقه اثر وزش باد در مناطق غربی و جنوبی استان تهران پیش‌بینی شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران ضمن اعلام مخاطرات این هشدار از جمله احتمال خسارت به تأسیسات سبک شهری و روستایی، کشاورزی و کاهش دید افقی و کیفیت هوا به مردم توصیه کرد: از تردد غیرضروری در هوای باز بویژه بیماران تنفسی، افراد سالخورده، کودکان، آتش زدن بقایای کشاورزی خودداری کنند.

وی در ادامه بیان داشت: شکستن درختان فرسوده و سازه‌های سست و نیمه کاره، سقوط اجسام از ارتفاع از مخاطرات وزش باد شدید خواهد بود به همه شهروندان توصیه می‌شود در این خصوص احتیاط لازم را داشته باشند.

یزدی مهر افزود: با توجه هشدار سطح نارنجی و اعلام نوع مخاطرات مسئولان عضو ستاد مدیریت ضمن، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی نسبت به اطلاع رسانی مناسب به ذینفع اقدام کنند.

 

انتهای پیام/

منبع