هشدار ناپایداری جوی در ۵ استان

توصیف سامانه: ناپایداری‌های محلی با شکل‌گیری ابرهای همرفتی (به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب)

به گزارش خبرگزاری برنا، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری  سازمان هواشناسی  نشان می‌دهد طی 5 روز آینده در اکثر مناطق کشور جو آرامی حاکم است. امروز در ارتفاعات البرز مرکزی، برخی مناطق استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار پراکنده با احتمال رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار ناپایداری‌های جوی برای ۵ استان از وزش باد شدید تا بسیار شدید در ۱۱ استان و احتمال وقوع طوفان شن در برخی مناطق خبر داد.


توصیه: احتیاط در عبور از گردنه‌های کوهستانی، اجتناب از اسکان و برپا کردن چادرهای مسافرتی در حاشیه و بستر مسیل‌ها، احتیاط در گذر از حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها.

اثر مخاطره: احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال آب‌گرفتگی معابر محلی، لغزندگی جاده‌ها، احتمال جاری شدن روان‌آب، وزش باد، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و احتمال شکستن درختان کهنسال.

چهارشنبه 1402/04/14: اردبیل، شمال شرق آذربایجان شرقی و ارتفاعات استان‌های مازندران، البرز و تهران.

منطقه اثر:

پنجشنبه 1402/04/15: ارتفاعات استان‌های مازندران و شمال شرق تهران.

فردا و روز جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی در مازندران، تهران و البرز به‌ویژه در ساعات بعدازظهر افزایش ابر گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

منبع

بخوانید:  بارش برف و باران، وزش باد و کاهش دما در بیشتر مناطق کشور

هشدار ناپایداری جوی در ۵ استان

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف