هماهنگی بین کادر فنی و ملی‌پوشان کشتی فرنگی وجود نداشت/ انتخابی تیم ملی قانونمند و در راستای عدالت نیست


اشکانی با بیان اینکه در طول تاریخ کشتی تا به امروز ۴ بار روی سکو رفته‌ایم افزود: نزدیک به ۲۰ سال است که محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی است و تلاش خود را برای تیم کرده است. در این بین چند سال هم من و آقای پازاج حضور داشتیم ولی متاسفانه در چند سال اخیر در بخش انتخابی تیم ملی، فدراسیون قانونمند و در راستای عدالت عمل نکرده است. همچنین اواخر نیز علیرضا دبیر قالب‌هایی را جهت انتخاب طراحی کرد که اصولی نبود و تمامی این موارد مانع شرکت کشتی‌گیران در انتخابی و پیشرفت تیم کشتی می‌شود.


علی اشکانی: هماهنگی بین کادر فنی و ملی‌پوشان کشتی فرنگی وجود نداشت/ انتخابی تیم ملی قانونمند و در راستای عدالت نیست

وی در ادامه با اشاره به غیاب کشتی‌گیران بلاروس، اوکراین، روسیه، کوبا و تعداد کم حریفان صربستانی اظهار داشت: شرایط در این دوره از مسابقات به گونه‌ای بود که از تیم کشتی فرنگی ایران انتظار قهرمانی را داشتیم ولی متاسفانه بدلیل عدم هماهنگی، برنامه‌ریزی و اولویت قرار دادن قهرمانی تیم، امتیازات نفرات نادیده گرفته شد و موفق به کسب نتیجه مطلوب نشدیم. کشور میزبان در چند وزن کشتی‌گیر نداشت و این بهترین فرصت بود که ما بتوانیم عنوان قهرمانی را به دست آوریم. تنها هدف کادر فنی و فدراسیون این بود که به هر قیمتی روی سکو برویم.

به گزارش خبرگزاری برنا، علی اشکانی سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی با تاکید بر اینکه عدم هماهنگی میان مربی، سرمربی و ملی‌پوشان بزرگترین ضعف کاروان کشتی فرنگی کشورمان در صربستان بود اظهار داشت: در این رقابت‌ها رضا گرایی در هر ۵ مورد کشتی خود درخواست چلنج را داشت که توسط مربیان رد شد و پس از اعتراض کشتی‌گیر، چلنج کردند که موفق به کسب هر ۵ امتیاز شد. همچنین عدم اعمال درخواست چلنج علیرضا نجاتی از دیگر مواردی بود مانع فینالیست شدن این کشتی‌گیر شد. قطعا اگر برای نجاتی درخواست چلنج داده می‌شد کشتی‌گیر خوب ما می‌توانست با برتری در این مسابقه به فینال راه پیدا کند.

بخوانید:  جلسه بررسی حضور استقلال در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی یادآور شد: هیچ کشتی گیری بدون توکل بر خدا روی تشک نمی رود و ترجیح می‌دهد که قبل از رفتن به رقابت‌های جهانی در انتخابی شرکت کند و بدون حاشیه و هرگونه ناراحتی در مسابقات حضور داشته باشد و افتخارآفرینی کند.


|