همایش “همه با هم برای ایرانی جوان” در مانه و سملقان برگزار شد

«مرتضی حاتمی» سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان در این مراسم با تشریح وضعیت نرخ رشد جمعیت شهرستان، اعلام کرد: مبنای تمام اقدامات و برنامه ریزی های دستگاه ها و دیگر نهادهای جامعه دست یابی به جوانی جمعیت است و در راستای تحقق آن نیز متناسب با سیاست ها و برنامه های ملی کشور گام برداشته می شود.

وی با بیان این که جمعیت جوان پایه و اساس اقتدار ملت ایران است، تاکید کرد: همین جوانان بودند که در دفاعی هشت ساله از خاک وطن دفاع کردند و پرچم نظام و انقلاب را برافراشته نگه داشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در این همایش با بیان این که جمعیت به عنوان یکی از عوامل اصلی قدرت و اقتدار و امنیت ملی است و امروزه کشور با ترسیم سیاست‌های افزایش جمعیت به دنبال افزایش و رشد جمعیت است، افزود: در حال حاضر فرزندآوری و افزایش جمعیت مستلزم یک کار جهادی است و برای انجام آن باید جوانان و خانواده را به سمت چند فرزندی سوق داد.


آیا این خبر مفید بود؟

حجت الاسلام «رحمانی» امام جمعه شهر پیش قلعه با اشاره به آیات و روایاتی که به امر مقدس ازدواج اشاره و تاکید دارند، گفت: خداوند به پیامبر عظیم شان اسلام «کوثر» را عطا کرد در زمانی که کافران حضرت را ابتر می نامیدند.

دکتر «محمد وحیدی» با بیان این که در راستای تحقق ایران جوان مجلس مشوق هایی را در نظر گرفته است، ادامه داد: یکی از این مشوق ها و برنامه ها جذب و بکار گیری نیروهای متاهل و دارای فرزند است.

بخوانید:  دور جدید فروش خودرو با مکانیزم جدید

«جواد بهادری» فرماندار شهرستان مانه و سملقان نیز در این همایش به پیگیری نرخ رشد جمعیت شهرستان و اقدامات انجام شده در خصوص مشکلات تسهیلات فرزند آوری پرداخت و گفت: جمعیت شاخصی مهمی در تصمیم گیری های ملی است.

نماینده مردم 5 شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش از اجرای برنامه های تدوین شده در خصوص ایجاد مشوق های فرزندآوری و افزایش جمعیت سخن گفت و افزود: جمعیت از مولفه های اصلی حوزه های اجتماعی، اقتصادی و امنیتی کشور است و بدین منظور نیز به جوان سازی و پایدار بودن پویایی جمعیت تاکید می شود.

بنابر این گزارش در این همایش مادران زیر چهل سال دارای چهار فرزند به بالا، کارشناسان مراقب سلامت، بهورزان و کاردانان فعال در حوزه جوانی جمعیت با اهدا لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شدند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع وی فرزندان را کانون خانواده و حفظ آن برشمرد و اضافه کرد: فرزندآوری در واقع پایبندی به حفظ ارکان خانواده است و موجب گرمی خانواده می شود.

دکتر «محمدرضا اکبری» با اشاره به موارد مهمی در خصوص عوامل موثر بر جمعیت و باروری، به ضرورت توجه ویژه به اجرایی شدن مفاد قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تاکید کرد.

انتهای پیام