همایش “همه با هم برای ایرانی جوان” در مانه و سملقان برگزار شد


به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در این همایش با بیان این که جمعیت به عنوان یکی از عوامل اصلی قدرت و اقتدار و امنیت ملی است و امروزه کشور با ترسیم سیاست‌های افزایش جمعیت به دنبال افزایش و رشد جمعیت است، افزود: در حال حاضر فرزندآوری و افزایش جمعیت مستلزم یک کار جهادی است و برای انجام آن باید جوانان و خانواده را به سمت چند فرزندی سوق داد.

دکتر «محمدرضا اکبری» با اشاره به موارد مهمی در خصوص عوامل موثر بر جمعیت و باروری، به ضرورت توجه ویژه به اجرایی شدن مفاد قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تاکید کرد.

نماینده مردم 5 شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش از اجرای برنامه های تدوین شده در خصوص ایجاد مشوق های فرزندآوری و افزایش جمعیت سخن گفت و افزود: جمعیت از مولفه های اصلی حوزه های اجتماعی، اقتصادی و امنیتی کشور است و بدین منظور نیز به جوان سازی و پایدار بودن پویایی جمعیت تاکید می شود.

دکتر «محمد وحیدی» با بیان این که در راستای تحقق ایران جوان مجلس مشوق هایی را در نظر گرفته است، ادامه داد: یکی از این مشوق ها و برنامه ها جذب و بکار گیری نیروهای متاهل و دارای فرزند است.

وی فرزندان را کانون خانواده و حفظ آن برشمرد و اضافه کرد: فرزندآوری در واقع پایبندی به حفظ ارکان خانواده است و موجب گرمی خانواده می شود.

«مرتضی حاتمی» سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان در این مراسم با تشریح وضعیت نرخ رشد جمعیت شهرستان، اعلام کرد: مبنای تمام اقدامات و برنامه ریزی های دستگاه ها و دیگر نهادهای جامعه دست یابی به جوانی جمعیت است و در راستای تحقق آن نیز متناسب با سیاست ها و برنامه های ملی کشور گام برداشته می شود.

«جواد بهادری» فرماندار شهرستان مانه و سملقان نیز در این همایش به پیگیری نرخ رشد جمعیت شهرستان و اقدامات انجام شده در خصوص مشکلات تسهیلات فرزند آوری پرداخت و گفت: جمعیت شاخصی مهمی در تصمیم گیری های ملی است.

حجت الاسلام «رحمانی» امام جمعه شهر پیش قلعه با اشاره به آیات و روایاتی که به امر مقدس ازدواج اشاره و تاکید دارند، گفت: خداوند به پیامبر عظیم شان اسلام «کوثر» را عطا کرد در زمانی که کافران حضرت را ابتر می نامیدند.

وی با بیان این که جمعیت جوان پایه و اساس اقتدار ملت ایران است، تاکید کرد: همین جوانان بودند که در دفاعی هشت ساله از خاک وطن دفاع کردند و پرچم نظام و انقلاب را برافراشته نگه داشتند.

بنابر این گزارش در این همایش مادران زیر چهل سال دارای چهار فرزند به بالا، کارشناسان مراقب سلامت، بهورزان و کاردانان فعال در حوزه جوانی جمعیت با اهدا لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شدند.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع