همدلی و همسویی مشاورین املاک با مستاجرین مایه رضایتمندی است

شهردار کهریزک ضمن تاکید بر همدلی و همسویی مشاورین املاک با مردم، از ایشان جهت اجرای پویش همگانی برای حمایت از مستاجرین قدردانی‌کرده و خواستار تداوم اجرای طرح‌های این‌چنینی که رضایت مردم و خشنودی خداوند را به همراه دارد و از افزایش بی‌رویه بهای خرید، اجاره و ترهین مسکن پیشگیری می‌کند، شد.

کلهر خاطرنشان کرد: بر همین‌ اساس لازم است با برنامه‌ریزی مدون، زمینه‌های لازم برای کاهش هزینه‌های غیرضروری از طرق مختلف مانند حذف واسطه‌ها فراهم شود.

اولین نشست آموزشی و توجیهی مشاورین املاک شهر کهریزک و روستاهای اطراف در حوزه قوانین مرتبط با ساخت‌وساز و بنگاه‌های معاملات ملکی باحضور مسئولین بخش برگزار شد.

علی‌کلهر با اشاره‌به هزینه‌های سنگین آسفالت معابر، جدول‌کشی و سایر خدماتی که از جانب شهرداری‌ کهریزک صورت می‌گیرد، اظهار داشت: با وجود هزینه‌های مذکور و همچنین نرخ بالا و غیرکارشناسانه تعرفه‌های اعلامی از سوی سازمان نظام مهندسی و دریافت ۴۵ درصد از این تعرفه‌ها توسط بیمه که در نهایت موجب افزایش هزینه‌های حوزه ساخت‌وساز می‌شود، مشاورین املاک می‌بایست به‌جهت سهولت در امور و رضایتمندی عمومی، نهایت تعامل را با شهروندان داشته باشند و شهرداری نیز درچهارچوب ضوابط قانونی و تا حدود اختیارات ممکن، در اخذ عوارض مربوطه تخفیف‌های لازم را لحاظ خواهد کرد.

خبرنگار مهدی محمدی

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران، علی کلهر شهردار کهریزک مشکلات مرتبط با تأمین مسکن را ازجمله مهم‌ترین دغدغه‌های مردم در وضعیت کنونی جامعه قلمداد کرده و گفت: با توجه به تحریم‌های سنگین و شرایط اقتصادی موجود، تمامی دستگاه‌ها می‌بایست با تعامل، همکاری و هم‌افزایی، زمینه‌های لازم برای سهولت مردم در تامین نیازهای اولیه از جمله مسکن را فراهم کنند.

بخوانید:  بازدید استاندار قم از طرح احداث تقاطع غیر همسطح باغیک-دستجرد-تفرش


|

همدلی و همسویی مشاورین املاک با مستاجرین مایه رضایتمندی است

انتهای پیام/

منبع

شهردار کهریزک در ادامه‌ افزود: باتوجه به اقدامات صورت‌ گرفته در یکسال اخیر مبنی‌بر تامین زیرساخت‌های لازم برای سهولت در انجام ساخت‌وساز توسط سازندگان در چهارچوب قوانین مربوطه، فرآیند ساخت‌وساز در شهر کهریزک سرعت‌گرفته و به دنبال آن هزینه‌های سنگین تامین مصالح ساختمانی و سایر امور اداری و عمرانی مرتبط نیز رو به افزایش است.