همکاران شهرام عبدلی از او می گویند!

این بازیگر در پایان گفت:  جایش خالی است و چه ناگوار که او و برخی از این دست هنرمندان را خیلی زود از دست دادیم . امیدوارم که جایش در بهشت باشد و همیشه به یادش باشیم . روحش شاد و یادش گرامی باد.

در ادامه محمدمهدی عسگرپور به جایگاه آمد و درباره شهرام عبدلی گفت: او به شدت سختکوش و خوش نام بود و برای کاری که انجام می‌داد به شدت ارزش قایل می‌شد.

مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد شهرام عبدلی با حضور جمعی از هنرمندان در خانه هنرمندان برگزار شد.

وی اضافه کرد: به روح شهرام سلام می‌کنم. چقدر روزگار بدی است. من برای آن‌ها که شهرام را از نزدیک می‌شناسند هم می‌گویم که او جزو نوادر هنرمندان بود، عمیق بود و فکر می‌کرد. شاید توانایی‌ها و هنرهای او در پس پرده بازیگری‌اش پنهان شده بود. حیف که خداوند گلچین است و گل‌ها را می‌چیند.

راد در پایان سخنانش مطرح کرد: او یکی از بی‌حاشیه‌ترین هنرمندان بود و درگذشت او را به همه جامعه و خانواده‌اش تسلیت می‌گویم. با کارهایی که در عرصه تصویر کرد همواره نامش در تاریخ هنر این کشور ماندگار خواهد ماند.

در بخش دیگر این مراسم ایرج راد رئیس هیأت مدیر خانه تئاتر پشت تریبون قرار گرفت و بیان کرد: غم بزرگی است. همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند شیفته اخلاق و معرفت او بودند. همانطور که گفته شد شما عزیزان، هنرمندان را در قاب می‌بینید و ذهنیتی از بازی و نقش آنها دارید اما از اخلاق و منش آن‌ها بی‌خبرید و ناکامی‌ها و تحمل رنج‌های‌شان را نمی‌بینید.

امیر رحیم زاده تهیه‌کننده سریال «آسوده باش» در ادامه درباره حضور شهرام عبدلی در این پروژه بیان کرد: او مدت کوتاهی در پروژه همراه ما بود اما در همین مدت کوتاه آسودگی را به همه ما آموخت.

بخوانید:  آغاز رزمایش واکسیناسیون ضد آنفلوانزای پرندگان در مرکز پرندگان زینتی خلیج فارس
هاشمی در ادامه دوباره پشت تریبون قرار گرفت و بیان کرد: شهرام عبدلی در حرم امام رضا (ع) طواف داده شد. خودش همیشه دغدغه مردم داشت. در موقعیتی که نابسامانی وجود دارد و مردم ناراحتند قطعاً هنرمندان ما یک قدم جلوتر هستند و بیشتر ناراحتند و او همینطور بود.

وی اضافه کرد: شهرام عبدلی در خیابان به شما لبخند می‌زد ولی هر یک از هنرمندان مشکلات فراوانی دارند. ما در جایگاه صنف در خانه تئاتر، می‌دانیم چه رنجی می‌کشند و با تمام سختی‌ها می‌سازند تا اثری خلق کنند که اثرگذار باشد. ما انتظار نداشتیم عبدلی به این زودی از میان هنرمندان برود. من این افتخار را داشتم که در دو کار صحنه‌ای در کنار هنرمندی چون او باشم.

وی اضافه کرد: ما آدم‌ها ضعیفیم. در برابر روزگار می‌شکنیم و او هم شکست. من هم این چند روز مثل همه شما برایش دعا می‌کردم و اخبار را نمی‌دیدم. ما کمتر مثل شهرام داریم که اگر نمی‌توانست کار کند رفت نوشت و شرافت هنر را نفروخت.

 شهرام عبدلی مثل همه جوانان تئاتری که از تئاتر شروع کردند درد کشیده، تلاش کرده و یک جورهایی خاک تئاتر خورده بود.

این تهیه‌کننده افزود: ۲۴ ساعت قبل از فوت شهرام باخبر شدیم خدام حرم امام رضا (ع) اعلام آمادگی کرده‌اند که با پرچم گنبد به بیمارستان بروند. به دلیل بحث‌های بهداشتی و شرایط بیمارستان ملاحظاتی وجود داشت اما دوستان آنجا حاضر شدند. همسر شهرام از خدام خواست که به اتاق کناری شهرام یک کودک فلج در آن بستری بود هم بروند. امروز از بیمارستان قایم مشهد خبر رسید که آن کودک فلج بهبودی پیدا کرده است.

بخوانید:  ساخت هواپیمای نسل پنجم جدید

بدرقه شهرام عبدلی به خانه ابدی؛ مردی سخت‌کوش و خوشنام + عکس

کوروش سلیمانی در ادامه با اشاره به دلسوزی شهرام عبدلی اظهار کرد: عشق او به پدرش را همه می‌دانند. آدمی که اینقدر قدرشناس است آدم شریفی است. خطاب به فرزندانش می‌گویم پدر شما سربلند و با افتخار بود. منت روزگار را نکشید. حرص خورد و غصه خورد.

این بازیگر سینما و تئاتر می گوید: نمی توانم از این نکته بگذرم که شهرام جدا از دنیای بازیگری، انسانی شریف و خانواده دوست بود و احترامی که به پدر و خانواده و فرزندان و همسرش می گذاشت قابل تقدیر است.

بشارتی می گوید: شهرام در کارهایش هم نشان می داد که چقدر در کارش مسلط است و و باورپذیر بودن نقش هایی که ایفاء می کرد نشان از تمرکزی داشت که روی کارش می گذارد. 

وی اضافه کرد: شهرام با همه بزرگی‌اش همه حقش را از سینما نگرفت و خیلی بزرگ‌تر از آن بود که مردم در قاب تصویر دیدند.

مرتضی یراقبافان در ابتدای این مراسم آیاتی از قرآن مجید را قرائت کرد.

در پایان مراسم با اعلام سیدجواد هاشمی نماز میت به امامت حجت‌الاسلام سرلک بر پیکر زنده یاد شهرام عبدلی اقامه و پیکر این هنرمند به سمت بهشت زهرا (س) بدرقه شد.منبع

مراسم+تشییع+پیکر+شهرام+عبدلی

وی اضافه کرد: تمام سعی و تلاش ما این بود که شهرام عزیز با پای خود از بیمارستان بیرون بیاید اما تقدیر این نبود. او در روز افتتاحیه سریال نکته‌ای گفت که جالب بود و این بود که همه ما که اینجا هستیم از امام رضا (ع) دعوتنامه داریم.

وی ادامه داد: مجالسی از این دست مجالس ذکر و تذکر است و ما گردهم می‌آییم تا به یکدیگر تذکر دهیم و اندازه و قواره این دنیا را برای هم مرور کنیم. آنچه از ما باقی می‌ماند، همان اهمیت دارد و ارزش هنرمندان و فعالیت‌هایشان اینجا بهتر خود را نشان می‌دهد. بسیاری از هنرمندان دنیا که از جهان رفتند و آثارشان باقی مانده است، به عنوان هنرمندانی زنده تلقی می‌شوند.

بخوانید:  رئیس هیات مدیره خبرگزاری رسمی یمن «سبا» به پویش بین المللی فیراستی بالعربیه پیوست

عسگرپور که آخرین سخنران این مراسم بود در پایان تصریح کرد: من برای خانواده شهرام عبدلی صبر و برای او علو درجات را مسالت دارم.

این بازیگر عنوان کرد: ما برای برادرمان اینجا آمدیم برای کسی که دلتنگ گرمی و حضور خوبش در فضای هنر خواهیم ماند اما چرا دوستان ما اینقدر زود پرپر می‌شوند؟ ای کاش روزگار با ما مهربان‌تر باشد. از خداوند خاضعانه می‌خواهم دستگیر همه کسانی باشد که در کودکی پدرشان را از دست می‌دهند. هیچکدام ما نمی‌تواند یارای خانواده‌ای باشد که شهرام به آنها عشق می‌ورزید.

هاشمی گفت: شهرام الان در بهترین جا به ما می‌خندد. او بیشتر از اینکه غم خود را بخورد، غم دیگران را می‌خورد و حالا این همه غم یک جا جمع شد.

سپس جواد هاشمی که اجرای این مراسم را بر عهده داشت با خواندن شعری بیان کرد: خوش آمدید به محفلی که پر از درد و اندوه و غم است.